Apele z okazji 77 rocznicy zwycięstwa nad nazizmem w mieście Wejherowie

W latach 1939-1945 miała miejsce II wojna światowa.

9.09.1939 ok. godziny 10.00 wojska niemieckie zajęły miasto Wejherowo. Po niemal sześciu latach 12 marca 1945 roku  Wejherowo zostało wyzwolone spod hitlerowskiej okupacji. Z tej okazji w szkolnej auli odbyły się uroczyste apele poświęcony 77 rocznicy wyzwolenia naszego miasta.

Klasy młodsze

Dnia 11 marca 2022 r. o godzinie 11.15  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Wyzwolenia Wejherowa, który przygotowała klasa III D wraz z wychowawcą Aleksandrą Langa. Uczniowie przedstawili wspomnienia w przeddzień wyzwolenia Wejherowa spisane przez świadka  tamtych wydarzeń Bronisława Nietykszy. Klasa III D uświetniła swój występ piosenkami oraz wierszami autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Akompaniowała pani Beata Fokcińska.

Klasy starsze

W piątek 11 marca 2022 r. na auli odbył się apel, podczas którego przedstawiono dzieje Wejherowa i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej.   Ponadto uczniowie zobaczyli prezentację zawierającą zdjęcia i ilustracje miejsc, pomników związanych z II wojną światową znajdujące się w Wejherowie.

Apel przygotowali uczniowie z klasy 7d wraz z wychowawcą.