Baśnie znane i nieznane

… Od kolebki biegła za mną Czarodziejska baśń tęczowa I szeptała wciąż do ucha Melodyjne zaklęć słowa I wraz ze mną ciągle rosła W jakiś dziwny świat mnie niosła …

A. Asnyk „Baśń tęczowa”

Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła od wielu lat organizuje w maju dla uczniów klas IV z wejherowskich szkół miejskich konkurs ,, Baśnie znane i nieznane.
W związku z zaistniałą sytuacją konkurs nie może odbyć się stacjonarnie, więc postanowiłyśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy online pt. ,,Baśnie znane i nieznane. W grze odwołujemy się do znanych i nieznanych baśni(legend) tj.:

H. Ch. Andresen – Dzikie łabędzie, Świniopas
Ch. Perrault – Śpiąca królewna, Ośla skórka
W. i J. Grimm – Kopciuszek, O wilku i siedmiu koźlątkach
J. Mamelski – Stworzenie Kaszub.

Zapraszamy do udziału z zabawie nie tylko czwartoklasistów, ale także pozostałych uczniów.
Przecież każdy z nas lubi choć na chwilę przenieść się do magicznego świata, zapominając o problemach życia codziennego.
Baśniowe historie mają również moralizatorski charakter i stają się  dla nas lekcją pobudzająca wyobraźnię i przekazującą pozytywne wartości i wzorce. Życzymy udanej zabawy!

link do zabawy – Baśnie znane i nieznane