„BohaterON – włącz historię”

W listopadzie 2021 r.  klasa  7 g wraz z nauczycielem historii włączyła się w ogólnopolską akcję „BohaterON – włącz historię”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Poznając losy bohaterów tamtych czasów, uczniowie mieli okazję do głębszego zrozumienia historii Polski, kształtowania postawy patriotycznej oraz docenienia bohaterskiej postawy naszych Rodaków. Podczas zajęć zostały wykorzystane niektóre materiały dydaktyczne autorów projektu „BohaterON”, uczniowie obejrzeli film z cyklu  „Co za historia”, zdjęcia zniszczonej Warszawy oraz fotografie młodych Powstańców a także  zapoznali się z fragmentami ich wspomnień. Uczniowie wykonali również piękne kartki z życzeniami, które zostaną przesłane do żyjących bohaterów walk powstańczych.

koordynator projektu – Katarzyna Kowalewska