DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Dnia 21 lutego 2018 r. w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego zostały zorganizowane „Zabawy językiem polskim” oraz „Łamańce językowe”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas IV. Każdą klasę w I kategorii – Łamańce językowe reprezentowało
2 uczniów, a w II kategorii – Zabawy językiem polskim, 3 osobowa drużyna.

W I części szkolnych potyczek (łamańce) każdy uczestnik czytał wylosowane przez siebie łamańce. Do finału przeszło sześciu najlepszych uczniów, którzy czytali tekst pt. „Trudne słowa”.

W II części drużyny rozwiązywały zadania: odnajdywały ukryte wyrazy w wyrazach, np. w wyrazie listek; poprawiały tytuły bajek np. „Chrapiąca królewna”; układały rymowankę do wylosowanego rekwizytu; wpisywały do tabelki wyrazy zawierające dwuznaki według podanych kategorii. Wśród zadań było także zadanie matematyczne, w którym wyniki działań umożliwiały odgadnięcie hasła.

Mistrzem Łamańców Językowych Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie w roku szkolnym 2017/2018 została
Sandra Łukaszewicz z klasy IV a.

W kategorii II „Zabawy językiem polskim” klasy zajęły następujące miejsca:

I miejsce – kl. IVd,

II miejsce – kl. IVe,

III miejsce – kl. IVb ,

IV miejsce – kl. IVa, kl. IVc, IV f, IV g, IV h.

GRATULUJEMY

[/su_custom_gallery]