Dzień Języków Obcych

W dniu 27.09. 2021 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji został zorganizowany konkurs dla klas 7 i 8 na najlepiej przygotowaną prezentację kraju, jego kulturę i język. Komisja oceniała prezentację multimedialną, wystrój sali, ubiór uczniów, przekąski oraz inne gadżety charakterystyczne dla danego kraju. Maksymalnie można było zdobyć 16 punktów. We współzawodnictwie zwyciężyła klasa VIII i prezentująca Danię z 15 punktami. Na kolejnej pozycji znalazły się Francja i Rosja przygotowane przez klasy VIII d i  VIII F. Trzecie miejsce zdobyła Austria prezentowana przez klasę VII a. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Uczniowie bardzo się postarali, aby dekoracje przybliżyły innym kraje europejskie.

Młodzież świetnie się bawiła, a tego typu imprezę warto powtórzyć w kolejnym roku.