Dzień Patrona Szkoły

Dnia 28 września 2018r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu obowiązywał w szkole strój galowy. Uczniowie pełnili warty honorowe  przy portrecie generała Józefa Wybickiego.

Z tej okazji odbyły się uroczyste apele dla uczniów, podczas których mieli okazję poznać ciekawostki z życia generała Józefa Wybickiego i historię powstania hymnu państwowego.

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w obchodach Dnia Samorządności przystępując do konkursu z wiedzy o patronie szkoły przygotowanym przez p. Katarzynę Merc i klasę 3 D . Główną część konkursu stanowił quiz dotyczący Józefa Wybickiego i jego dorobku życiowego. Dodatkowo każda z klas wystawiła sobowtóra patrona i przygotowała hasło związane z twórcą Mazurka Dąbrowskiego. Lekcja z Józefem Wybickim pokazała, że uczniowie mają dużą wiedzę na temat patrona szkoły, a zmagania konkursowe były pełne emocji. Poszczególne klasy skutecznie dopingowały swoje reprezentacje, a każda z nich starała się wypaść jak najlepiej. Po podsumowaniu punktacji za wszystkie konkurencje na czoło wysunęła się klasa 7 A, ale na podkreślenie zasługuje fakt, że w tym turnieju nie było przegranych, bo wszyscy wykazali się wiedzą na temat generała Józefa Wybickiego.