Dzień Świętego Patryka – klasy IV

Dnia 17 marca 2021  r. odbył się konkurs dla uczniów z klas czwartych z okazji Dnia Świętego Patryka.

Każdą klasę czwartą reprezentowało trzech uczniów, którzy zapoznali się z prezentacją na temat Irlandii oraz jej patrona świętego Patryka. Uczniowie wykonali prace plastyczne, prezentujące symbole Irlandii.  Następnie wzięli udział w quizie, wykazując się wiedzą na temat Irlandii i jej patrona. Zdobyli tez punkty za strój w kolorze zielonym, nawiązując w ten sposób  do ważnej tradycji obchodów Dnia św. Patryka, którą jest właśnie  noszenie ubrań w kolorze zielonym.

Po zsumowaniu punktacji wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce – klasa IVc – Agata Eremus, Anna Piotrowicz( quiz), Nikodem Baranowski ( praca plastyczna)

II miejsce ex aequo – klasa IVa Natalia Kobryń, Tomasz Stadler ( quiz), Oliwia Mora (praca plastyczna) i klasa IVb – Maja Grzywacz, Adam Sadecki ( quiz), Amelia Soldatke ( praca plastyczna)

III miejsce – klasa IV d – Natasza Dymowska , Nadia Talipska( quiz), Marta Piastowska ( praca plastyczna)

Wyróżnienie za udział w konkursie otrzymuje klasa IVe.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Barbara Kobiella

Katarzyna Kowalewska