Egzamin klas ósmych

Egzamin klas ósmych

W dniach 25 – 27 maja 2021 r.  odbył się egzamin ośmioklasisty. We wtorek uczniowie przystąpili do egzaminu  z języka polskiego, w środę sprawdzali swoje umiejętności matematyczne, a w czwartek weryfikowali wiedzę i umiejętności  z języka obcego nowożytnego.  Wzorem roku ubiegłego  egzaminy zostały przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym. Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki, prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a następnie przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021 r. i w tym samym dniu  swoje wyniki poznają uczniowie. Ministerstwo Edukacji i Nauki podało również, że  najczęściej wybieranym językiem obcym podczas tegorocznego egzaminu był język angielski  (96,66% ) na drugim miejscu uplasował się język niemiecki  (2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej),  a chęć przystąpienia do  egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) zadeklarowało  0,42% ósmoklasistów.

Wszystkim naszym ośmioklasistom życzymy,  by wyniki egzaminu pozwoliły im  dostać się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, bez względu na to, czy zechcą  kontynuować naukę w liceum, technikum czy też w szkole branżowej.