ETAP SZKOLNY KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI POLSKIEJ

Dnia 22.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

Przy płonących świecach odbyły się przesłuchania uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI , VII- II i III klasa gimnazjum oraz w poezji śpiewanej. Recytatorzy interpretowali głosowo dwa utwory polskich poetów. I młodsi i starsi uczniowie wykazali się  wrażliwością poetycką. Nietrudno było zauważyć, że poezja jest bliska ich sercom. A głośno wypowiedziane słowa wierszy to nic innego, jak szept docierający z ich dusz. Niejedna recytacja na długo pozostanie w pamięci uczestników konkursu.

Spośród 25 uczestników wyłoniono zwycięzców:

w kat. VI-VI

I miejsce – Zuzanna Szczypior z kl. IVa

Patryk Bisewski z kl. Vb

II miejsce – Wiktoria Barcz z kl. IVa

III miejsce – Maja Gardocka z kl. IVa

wyróżnienie – Patrycja Legutko z kl. IVg

w kat. VII-II i III gim.

I miejsce – Kinga Maksymiuk z kl. VIIc

II miejsce – Daria Wieczorek z kl. VIIc

III miejsce – Radosław Dąbrowski z kl.VIIc

w kat. poezja śpiewana naszą szkołę reprezentować będzie Natalia Klein z kl. IIId gim.

Zwycięzcom konkursu  dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Olga Tomaszewska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[/su_custom_gallery]