I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI MARYNISTYCZNEJ

W dniu 5 kwietnia 2022 r. w auli naszej szkoły odbyła się pierwsza edycja „Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Marynistycznej” w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Było to wydarzenie towarzyszące XXV. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, który odbędzie się 23 kwietnia z Wejherowie.
W konkursie wzięli udział soliści oraz zespoły ze szkół podstawowych
z Wejherowa, Rumi, Bolszewa oraz Szemudu. Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z uczestników wykonał dwie pieśni o tematyce marynistycznej. Występy  oceniało jury w składzie: Dorota Muża-Szlas (przewodnicząca), Jolanta Rożyńska, Olga Tomaszewska, Waldemar Czaja oraz Tomasz Fopke. Konkurs zorganizowany został z inicjatywy p. Aleksandry przez Szkołę Podstawową nr 9 w Wejherowie oraz Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonię Kaszubską. Wydarzenia zostało zorganizowane dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Z wielką radością informujemy, że w gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły! Zespół SP9 w składzie: Marta Fijałkowska, Zuzanna Hallmann, Dorota Klahs, Klaudia Rek, Wiktoria Dopka zdobył I miejsce w kategorii zespoły 7-8 oraz NAGRÓDĘ GŁÓWNĄ – występ podczas uroczystej gali finałowej XXV. edycji FPoM w Filharmonii Kaszubskiej.  Ponadto II miejsce w kategorii zespoły 4-6 zdobył zespół SP9 w składzie: Marta Piastowska, Martyna Reszke, Milena Rzepka, Zofia Żak. Wyróżnienie w kategorii soliści otrzymał Piotr Zakrzewski. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki muzyki – pani Beata Fokcińska i Aleksandra Janus.

 

Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów konkursu.

w kategorii SOLIŚCI szkół podstawowych:

I miejsce Aleksandra Krampa SP6 Wejherowo

II miejsce ex equo Kornelia Krajnowska SP5 Wejherowo, Nadia Talipska SP9 Wejherowo

III miejsce –

WYRÓŻNIENIA: Kornel Lesner SP5 Wejherowo, Milena Czaja SP Bolszewo, Piotr Zakrzewski SP9 Wejherowo

 

w kategorii ZESPOŁY kl. 4-6

I miejsce –

II miejsce ex equo

SP9 Wejherowo Marta Piastowska, Martyna Reszke, Milena Rzepka, Zofia Żak

SP6 Wejherowo – Arina Hrebeniuk, Dominika Ostrowska, Julia Miszka

w kategorii ZESPOŁY kl. 7-8

I miejsce

SP9 Wejherowo Marta Fijałkowska, Zuzanna Hallmann, Dorota Klahs, Klaudia Rek, Wiktoria Dopka

II miejsce ex equo

ZSP Szemud Karolina Jaskulke, Blanka Grubba, Agata Baranowska, Antonina Polaszek

ZSO SP9 Rumia – zespół SEA GIRLS: Anna Rymon-Lipińska, Michalina Maciak, Amelia Matuszak

GRATULUJEMY!!