I miejsce w V Powiatowym Konkursie Matematyczno – Fizycznym dla Szkół Podstawowych

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie zorganizowało kolejny już drużynowy konkurs dla pasjonatów nauk ścisłych. Etap I miał  formę testu jednokrotnego wyboru i przeprowadzony został przez szkolną komisję konkursową.  W drugim etapie drużyna wyłoniona przez komisję przygotowała prezentację multimedialną, która naszym uczniom zagwarantowała wejście do kolejnego poziomu rozgrywek. W czasie trwania III etapu  członkowie drużyny wykonali doświadczenia  z zakresu fizyki oraz rozwiązali trzy zadania z matematyki. W doświadczeniu fizycznym zawodnicy  dokonali pomiarów, zanalizowali  wyniki i przedstawili swoją pracę w formie sprawozdania  z doświadczenia.

Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Kass kl. 8B, Maksymilian Krampa kl. 8A i Witold Milewski  kl. 7D zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy