I Powiatowy Konkurs Recytatorski „TRUDNE WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zakończyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Trudne wierszyki łamiące języki”. Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Łącznie swój udział zgłosiło 126 uczestników z terenu Powiatu Wejherowskiego.

Jury w składzie: Przewodniczący Piotr Syrocki Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Teresa Kozak wieloletni pedagog, logopeda, Lilii Wilczyńska Redaktor Naczelna Telewizji Kaszuby Oddział w Wejherowie oraz Marcin Drewa Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II d pod opieką wychowawczyni Anny Chodak – Emila Banzemer, Tymoteusz Gliniecki i Zofia Sądej. Zofia Sądej zdobyła I wyróżnienie oraz piękne nagrody.