Innowacja – „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Realizacja II modułu innowacji

Klasa I E ukończyła realizację II modułu innowacji pod hasłem „Mała chmurka w krainie śniegu” – lektury zimowe.

W styczniu i lutym uczniowie wysłuchali czytanych przez nauczyciela lektur: Centkiewicz Alina i Czesław „Zaczarowana zagroda”, Tove Jansson „Zima Muminków”, a w lutym Holly Webb „Opowieść o zimowym kotku”, Claire Gaudriot „Mała wróżka Amelka. Zimowe śledztwo” w ramach innowacji „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.  Uczniowie znakomicie wykonali zadania w swoich Lekturnikach i tym samym zdobyli drugi dyplom potwierdzający realizację innowacji.

Realizacja I modułu innowacji

Klasa I E w ramach innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2020/2021 realizuje międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Głównymi celami projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Właśnie zakończył się I moduł realizowanego projektu. Dzieci znakomicie wykonały wszystkie czytelnicze zadania.

Od stycznia uczniowie klasy I e pod kierunkiem Pani Anny Chodak przystąpią do realizacji kolejnego modułu projektu. Trzymamy mocno kciuki, życzymy powodzenia !