Innowacja – „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Podsumowanie innowacji

Klasa I E oficjalnie zakończyła  II edycję Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

W toku realizowania innowacji przedstawiono szereg metod i technik, które miały na celu wspieranie promocji czytelnictwa. Duża część spośród wypracowanych rozwiązań, takich jak: prowadzanie dzienniczka czytelniczego, lekturnika, czy też czytanie przez nauczyciela dodatkowych lektur, czytanie lektur przez zaproszonych gości podniosły umiejętność czytania.

Udział w projekcie był wielką przygodą i bardzo się cieszymy, że mogliśmy w nim uczestniczyć razem z dziećmi z całego świata.

Innowacja pedagogiczna została zrealizowana, wszystkie zadania zostały ukończone. Sprawozdanie zostało wysłane autorce projektu. Otrzymaliśmy certyfikat poświadczający realizację projektu „Lekturki spod chmurki”.

Czas na zasłużone wakacje!

Realizacja III modułu innowacji

W czerwcu klasa I E ukończyła ostatni już moduł innowacji pedagogicznej.  Uczniowie samodzielnie przeczytali lekturę pt. „Dzieci Pana Astronoma”.  Wzorowo wypełnili lekturniki.

W maju uczniowie podczas zabaw z teatrem zintegrowali się, przygotowując musical „Kopciuszek” z okazji Dnia Rodziny. Każda osoba z klasy mogła wcielić się w postać z baśni. W maju odbyła się także lekcja pod chmurką, gdzie uczniowie samodzielnie czytali lekturę „Zwariowane Podwórko”.

To nie koniec naszej przygody z czytaniem.

Realizacja II modułu innowacji

Klasa I E ukończyła realizację II modułu innowacji pod hasłem „Mała chmurka w krainie śniegu” – lektury zimowe.

W styczniu i lutym uczniowie wysłuchali czytanych przez nauczyciela lektur: Centkiewicz Alina i Czesław „Zaczarowana zagroda”, Tove Jansson „Zima Muminków”, a w lutym Holly Webb „Opowieść o zimowym kotku”, Claire Gaudriot „Mała wróżka Amelka. Zimowe śledztwo” w ramach innowacji „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.  Uczniowie znakomicie wykonali zadania w swoich Lekturnikach i tym samym zdobyli drugi dyplom potwierdzający realizację innowacji.

Realizacja I modułu innowacji

Klasa I E w ramach innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2020/2021 realizuje międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Głównymi celami projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Właśnie zakończył się I moduł realizowanego projektu. Dzieci znakomicie wykonały wszystkie czytelnicze zadania.

Od stycznia uczniowie klasy I e pod kierunkiem Pani Anny Chodak przystąpią do realizacji kolejnego modułu projektu. Trzymamy mocno kciuki, życzymy powodzenia !