Innowacja – Zaproś mnie na swoją lekcję

Ogólnopolski projekt „Zaproś mnie na swoją lekcję” – 4

To było już czwarte spotkanie klasy VIIc z gościem w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Tym razem swój czas poświęciła nam p. Dorota Jankowiak – Dąbrowska, pedagog o specjalizacji resocjalizacji i socjoterapii, autorka i organizatorka warsztatów o charakterze profilaktycznym dla dzieci i młodzieży „ Jak nie schrzanić sobie życia wchodząc w konflikt z prawem”.

Pani Dorota przybliżyła uczniom pojęcia demoralizacji oraz przestępczości nieletnich. Opowiedziała w jakich godzinach można przebywać bez opieki, czym są czyny karalne i jakimi konsekwencjami są one związane.

Uczniowie kl. VIIc dowiedzieli się, że odpowiedzialność karna może być już od 13 roku życia, a także co zmienia się po ukończeniu 15 roku życia oraz kto odpowiada m.in. finansowo za jego czyny. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda życie w zakładzie karnym czy poprawczym. Na koniec usłyszeliśmy dwie historie nastolatków, którzy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie „schrzanili swoje życie”

Lekcja była dla nas bardzo wartościowa i pouczająca.

Ogólnopolski projekt „Zaproś mnie na swoją lekcję” – 3

Dnia 10. 12.2020 klasa VIIc wraz z wychowawcą mieli zaszczyt gościć na lekcji wyjątkową osobę, jaką jest na pewno Pan prof. Lech Mankiewicz – ambasador Khan Academy, nauczyciel fizyki i naukowiec z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

Pan Lech Mankiewicz poprowadził dla nas bardzo inspirujące, zmuszające do przemyśleń spotkanie na temat tego, dlaczego warto uczyć się przez całe życie i o konieczności wywoływania w sobie głodu wiedzy. Podkreślił, jak ważne jest, by nie poddawać się, gdy napotykamy na przeszkody tylko odważnie powinniśmy iść do przodu i dążyć do swojego celu.

Pan Profesor uzmysłowił uczniom, że nauka zdalna jest dla nich ogromną szansą i to od nich zależy, jak dobrze ją wykorzystają.

Ogólnopolski projekt „Zaproś mnie na swoją lekcję” – 2

Dnia 02.12.2020 kl. VIIc wraz z wychowawcą miała przyjemność gościć online na godzinie wychowawczej p. Sabinę Piłat – nauczycielkę, podróżniczkę oraz prowadzącą  YouTubowy kanał „Nauka w plecaku”.

Pani Sabina zabrała nas w ciekawą oraz inspirującą podróż po Europie, Azji i Afryce. Jednocześnie uświadomiła nas, jak ważna jest nauka oraz znajomość języków obcych.

Ogólnopolski projekt „Zaproś mnie na swoją lekcję” – 1

Klasa VII c bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Inicjatywa ta umożliwia zdalne spotkania z nauczycielami, specjalistami z wielu dziedzin nauki, twórcami popularnych stron, projektów i blogów, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online.

Dnia 19 listopada 2020 r. odwiedziła nas p. Ewa Owczarek, nauczycielka j niemieckiego w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, która zabrała nas na wirtualną wycieczkę po Berlinie, przekazując jednocześnie garść ciekawostek historycznych.