Kacper Kass finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Wojewódzki konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do różnorodnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku. Celem tych konkursów jest wyłonienie i promocja uczniów zdolnych i ich szkół, rozwinięcie i rozszerzenie wiedzy zainteresowanych i uzdolnionych uczniów, kreowanie  pozytywnej  i  twórczej  rywalizacji uczniów i ich szkół oraz wykształcenie  umiejętności  posługiwania  się  zdobytą  wiedzą do rozwiązywania prostych problemów w zakresie niezbędnym współczesnemu człowiekowi. Nie jest łatwo pokonać kolejne etapy konkursu, dlatego miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 B Kacper Kass został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. We wszystkich etapach uczestnicy musieli wykazać się  umiejętnością operowania zdobytą wiedzą w rozwiązywaniu zadań trudnych, nietypowych w zakresie przewidzianym programem nauczania. Dodatkowo na etapie szkolnym testowano wiedzę i umiejętności z działów  ruch i siły oraz energia. Na poziomie rejonowym doszły działy zjawiska cieplne i właściwości materii, a w ostatnim, wojewódzkim etapie uczniowie zmagali się z zadaniami dotychczasowego zakresu poszerzonego o elektryczność, magnetyzm i ruch drgający. Gratulujemy Kacprowi i życzymy kolejnych sukcesów oraz  radości z ich osiągania.