Klasa II C „Matematyka jest przygodą: gry i zabawy dydaktyczne”

Dnia 19 listopada 2019 roku klasa II C uczestniczyła w zajęciach matematycznych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku Filia w Wejherowie.

Temat zajęć brzmiał: „ Matematyka jest przygodą: gry i zabawy dydaktyczne”.

„Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy matematykę uprawiają”. /Hugo Steinhaus/

Matematyka to ciekawość świata, dostrzeganie zależności, umiejętność rozwiązywania, odkrywania i stawiania problemów, wyobraźnia i twórcze myślenie. Logika, zwięzłość, precyzja, wytrwałość. Trening intelektualny. Bezcenne…

Uczniowie mieli okazję spędzić czas z matematyką w trakcie wysłuchania opowiadania i rozwiązywania zagadek, łamigłówek, zabaw dydaktycznych itd.

Przy okazji wyjścia do biblioteki dzieci zobaczyły już udekorowane świątecznie Wejherowo.

Było przy tym dużo radości!