Klasa II C – Poznajemy zawody naszych rodziców

Dnia 13 grudnia 2019 roku w ramach współpracy z rodzicami, gościliśmy tatę Zuzi, pana Mariusza Sokołowskiego, który przygotował zajęcia pokazowe przybliżające dzieciom zawód elektryka.

Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbudziło wiele emocji. Dzieci miały możliwość poznać narzędzia i urządzenia jakimi posługuje się elektryk. Uczniowie pod bacznym okiem pana Marcina samodzielnie wiercili otwór w płycie, korzystając z wiertła nazywanego choinką oraz przygotowały kabel z izolacją. Mogły założyć słuchawki i kask, które zabezpieczają słuch i głowę w czasie prac elektrycznych.

Duże zainteresowanie wzbudziły narzędzia, które pan Marcin przyniósł. Były w trzech zawodowych torbach. Większość z nich uczniowie mieli okazję zobaczyć  i dotknąć po raz pierwszy.

Dzieci świetnie się bawiły, DZIĘKUJEMY!