KLASA II C Zajęcia czytelnicze nt.: Zwyczaje bożonarodzeniowe na Kaszubach w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Dnia 16 grudnia 2019 roku klasa II C odwiedziła Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.  Uczniowie  wzięli udział w zajęciach na temat: Zwyczaje bożonarodzeniowe na Kaszubach.

Boże Narodzenie to czas szczególny. To rodzinne święto, wigilia,  prezenty dla dzieci pod choinką. Pani bibliotekarka omówiła z dziećmi obyczaje związane z Bożym Narodzeniem takie jak: dzielenie się poświęconym opłatkiem, kolędowanie, jasełka, choinka, prezenty itd. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to święto, które sięga tradycjami dawnych czasów, a także jakie występują różnice w zwyczajach świątecznych w różnych regionach Polski. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali bileciki mikołajkowe na stół wigilijny.

Zajęcia były bardzo interesujące.