Konkurs czytelniczy

Dnia 28.XI.2019r.w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Stanisław Moniuszko Współcześnie”

Celem konkursu było włączenie się w obchody 200 rocznicy urodzin kompozytora, popularyzacja biblioteki, książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, rozwijanie u dzieci i młodzieży pasji czytelnictwa oraz zainteresowanie literaturą i muzyką, odkrywanie talentów plastycznych , rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, ich inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą.

Laureatami konkursu w kategorii– konkurs rysunkowy „Kolory Muzyki Stanisława Moniuszki”, czyli ilustracja do wybranego utworu kompozytora, zostały uczennice: Sandra Bochat z klasy Ia i Alicja Maciejewska z klasy IIc, które zajęły odpowiednio I i II miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy.