Konkurs piosenki angielskiej i niemieckiej

W związku z obchodami Dnia Unii Europejskiej w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej i niemieckiej. Uczestnicy zaśpiewali znane przez większość uczniów piosenki różnych wykonawców. Zakończeniem wszystkich występów było wspólne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej czyli „Ody do radości”. Po burzliwych obradach jury zwycięzcą okazał się zespół z kl. 8 I śpiewający jako jedyny w języku niemieckim piosenkę pt. „Was ist dein Lieblingsfach”. Drugie miejsce zajął duet z kl. 7 C Martyna Jasińska i Klaudia Kwidzińska, które zaśpiewały utwór „The feels” zespołu Twice. Trzeci był Szymon Rek z kl. 8 E śpiewający „Stand by me” Ben E. Kinga. Na wyróżnienie zasłużyła Martyna Miotk z kl. 7 C z piosenką „Baby one more time…” z repertuaru Britney Spears.