Międzyregionalny Patriotyczny Projekt Edukacyjny „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”

Międzyregionalny Patriotyczny Projekt Edukacyjny „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”

Dnia 5 listopada 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się Gala podsumowująca I Edycję Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”.

W ramach projektu zorganizowano trzy konkursy: praca historyczno-literacka, fotografia, film w  dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych,.

Gości spotkania przywitała Pomorska Kurator Oświaty Małgorzata Bielang (organizator projektu).Na uroczystości obecnych było wielu znakomitych gości oraz uczestników konkursu wraz z opiekunami. Po powitaniu i oficjalnych wystąpieniach, wszyscy obecni wysłuchali koncertu „Chopin … inspiracje”, obejrzeli film wykonany w ramach konkursu, zdjęcia oraz wysłuchali fragmentów nagrodzonych prac. Po podsumowaniu działań realizowanych w ramach projektu uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia z rak Pomorskiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Bielang.

Naszą szkołę w tym projekcie reprezentowały dwie uczennice:   Wiktoria Dopka, która zajęła III miejsce w konkursie historyczno-literackim – tytuł pracy: „Pamięć o zmarłych odradza Żywych” oraz Weronika Skurtys, która w kategorii fotografia otrzymała  dyplom oraz nagrodę za udział.

Opiekunem uczennic był Pan Jędrzej Jednacz.