Miejski Konkurs Matematyczny

30 maja 2019 roku odbył się ostatni etap Miejskiego Konkursu  Matematycznego klas ósmych. Do tego etapu przystąpiło dwudziestu czterech uczniów z  wejherowskich szkół. Pierwsza część obejmowała zadania w formie pisemnej i wyłoniła trójkę najlepszych matematyków, którzy w kolejnej części konkursu walczyli o miejsce na podium. Najlepszym matematykiem okazał się Paweł Głowacki ze Szkoły Podstawowej nr  11, na drugim miejscu uplasował się  Kacper Siniecki Szkoły Podstawowej nr  6, a  trzecie miejsce zajął Maksymilian Stanzecki ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Zadania reprezentowały różny poziom trudności, ale najlepsi matematycy poradzili sobie z nimi bez trudu. Konkurs przygotowała pani Katarzyna Westa.