Na tropie zagadek – popołudniowo-wieczorne spotkanie z książką

Środowy wieczór  (13 X 2021 r.)  w bibliotece szkolnej upłynął pod hasłem detektywistycznych zagadek. Tego dnia na miłośników łamigłówek czekały tajemnice, szarady i rebusy. Spotkanie rozpoczęło się od podziału uczestników na dwie grupy. Każda z nich musiała  odnaleźć  8 kopert z  zadaniami ukrytymi na terenie szkoły. Kolejnym etapem było rozwiązywanie odnalezionych zagadek,  rebusów i zaszyfrowanych informacji, które zaprowadziły uczestników spotkania do auli, gdzie czekały na nich słodkie niespodzianki, ciepła herbata  i zestawy detektywistycznych zagadek.  Po drodze była również wizyta w zakamarkach biblioteki, możliwość przejrzenia jej zasobów  i wypożyczenia przygotowanych przez bibliotekarza propozycji detektywistyczno-kryminalnych. Należy podkreślić, że uczestnicy zajęć świetnie poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami wykorzystując swoje umiejętności , szkolną wiedzę i tę, która wynika z ich osobistych zainteresowań. Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem filmu pt. Enola Holmes opartego na powieści amerykańskiej autorki Nancy Springer. Otuleni ciepłymi kocami  przyniesionymi z domu młodzi agenci, wywiadowcy i badacze delektowali się  wartką akcją i niezwykłymi poczynaniami  młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka Holmesa.