oddziały przedszkolne 2017/2018

Grupa 0 b na Dniu Otwartym Koszar bdow MW w Wejherowie

6.06.2018r. grupa 0 b wybrała się na Dzień Otwarty do Koszar bdow MW w Wejherowie. Dzieci zwiedziły teren koszar, obejrzały sprzęt i pojazdy wojskowe. Największą atrakcją okazała się grochówka wojskowa. Nie zabrakło też waty cukrowej oraz lizaków.

Oddziały przedszkolne . . . Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z oddziałów przedszkolnych wybrali się do lasu na wspólną zabawę.

Był to dzień wyjątkowy, bez lekcji. Wszystkim dopisał dobry humor, a co najważniejsze pogoda była wyśmienita.

Aż nie chciało wracać się do szkoły.

Oddziały przedszkolne … Piknik rodzinny grupy 0 b

29 maja 2018r. odbył się piknik rodzinny z okazji Święta Rodziny grupy 0 b na Ranczu u Państwa Słowi w Robakowie. Na miejscu nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw. Najlepsza była kiełbaska z ogniska, która wspaniale smakowała na świeżym powietrzu.

Oddziały przedszkolne . . . Sukces naszych uczniów

22 maja 2018r. Tomasz Bednarski (I m-ce) i Zuzanna Renachowska (II m-ce) z grupy 0 b zajęli główne miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Skarby majowej łąki”.

Odziały przedszkolne . . . Grupy 0a, 0b, 0c

18.05.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę autokarową do Gdyni, by zwiedzić port i prom Stena Line.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił rozmiar tego pięknego statku. Przewodnicy, którzy nas oprowadzali pokazali nam różne, ciekawe pomieszczenia i uczyli jak one prawidłowo nazywają się na statku – jedne były łatwe do wypowiedzenia, a niektóre sprawiały trochę trudności – dzieci jednak się nie poddawały i dzielnie powtarzały. Mogliśmy zobaczyć także miejsce, gdzie pracuje załoga i przywitać się z Kapitanem oraz usiąść na chwilę za sterem.

Po zwiedzaniu była chwila odpoczynku ze słodkim poczęstunkiem i upragniona zabawa na sali zabaw.

Dzieci były bardzo zadowolone i pełne wrażeń!

Oddziały przedszkolne . . . Wycieczka grupy 0 B do Akwarium w Gdyni

17 kwietnia 2018r. grupa 0 B wybrała się na wycieczkę do Akwarium w Gdyni. Tematem przewodnim była amazońska dżungla.  Zajęcia w formie edukacji przez zabawę składały  się z opowiadania o środowisku Amazonii urozmaiconego zadaniami ruchowymi oraz elementami  zajęć plastycznych, teatralnych i  zagadek. Podczas podróży przez amazońską dżunglę dzieci poznały  mity i prawdziwe historie z tego regionu oraz zwierzęta wodne oraz wodno – lądowe.  Największą atrakcją okazało się  „stanięcie” oko w oko z anakondą zieloną, piranią czerwoną, płaszczkami rzecznymi, arapaimą i zwierzętami omawianymi podczas zajęć.

Wycieczka grup 0a i 0c do Akwarium w Gdyni

16 kwietnia 2018r. grupy 0a i 0c wybrały się na wycieczkę do Akwarium w Gdyni. Tematem przewodnim było barwne życie na rafie koralowej. Na zakończenie wszyscy udali się na zwiedzanie eksponatów w Akwarium. Był to mile spędzony dzień pełen wrażeń i atrakcji.

Oddziały przedszkolne . . . Zajączek

Oddziały przedszkolne . . . Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna”

Dnia 28.03.2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 0 pt „Pisanka Wielkanocna”. Wszystkie prace wykonane samodzielnie przez dzieci zostały nagrodzone.

Laureaci cieszyli się ze zdobytych nagród.

Oddziały przedszkolne . . . Sukces naszych uczniów

27 marca 2018r. Faustyna Bajończak (I m-ce) i Filip Dominik (II m-ce) z grupy 0 b zajęli główne miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Pląsy Pani Wiosny”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oddziały przedszkolne…  Sukces naszych uczniów

22 lutego 2018r. Filip Dominik (I m-ce) i Agata Reszke (II m-ce) z grupy 0 b zajęli główne miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Podróże do krainy lodu”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjście do SOSW nr 2 w Wejherowie

24 stycznia 2018 r. grupa 0 b wybrała się do Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego  nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących na pastorałkę „Kolęda jednej nocy” w wykonaniu tamtejszych uczniów. Przeżyliśmy na nowo, opowiedzianą językiem gestów, biblijną historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. W czasie przedstawienia nie zabrakło też kolęd w wykonaniu dzieci . Zaangażowanie artystów, ich pasja i piękna gra sprawiły, że „Kolęda…” pozostanie w naszych sercach nie tylko przez jedną noc… Po przedstawieniu wszyscy udaliśmy się na wspólny poczęstunek, a następnie na zwiedzanie   sal lekcyjnych. Był to mile spędzony dzień pełen wzruszeń i atrakcji.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE 0 b

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci z grupy 0 b  23 stycznia 2018 r., by uczcić Święto Babć i Dziadków zaprezentowały przedstawienie Jasełkowe. Przedszkolaki bardzo sumiennie przygotowywały się do swoich ról. Dzieci pięknie śpiewały polskie kolędy, zaprezentowały umiejętności taneczne i aktorskie. Na zakończenie Jasełek, by zaakcentować cel spotkania, wnuczęta powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę . Następnie były podziękowania  ze strony wzruszonych babć i dziadków. Dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek i tym uroczym akcentem zamknęliśmy oficjalną część spotkania.

Dzień Babci i Dziadka na sportowo w grupie 0 a i 0 c

Dnia 16.01.2018 r. grupy 0a, 0c wnuczęta gościły swoje Babcie i Dziadków. Dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych pt. „Dzień Babci i Dziadka na sportowo”.

Grupa 0 c – Spotkanie przy choince

20 grudnia 2017 r.,  tuż przed Świętami Bożego Narodzenia grupa 0 c zaprezentowała dla rodziców występ pt  „Spotkanie przy choince”, którego celem było wprowadzenie w atmosferę zbliżających się Świąt.

 

Grupa 0 a – W Aniołkowie

Tradycją klas 0 jest zapraszanie rodziców na uroczystość wigilijną. Dzieci w tym dniu prezentują wcześniej przygotowane przedstawienia związane z narodzeniem Jezusa. 21. 12.2017 r.  grupa 0a zaprezentowała inscenizację teatralną pod tytułem „W Aniołkowie”.

Grupa 0 b – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz Jasełka dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, na który wszyscy czekamy  z utęsknieniem. W przedświąteczny poniedziałek (18.12.2017r.) odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W role aktorów wcieliły się przedszkolaki, zaś widzami byli ich rodzice. Po występie, nawiązując do pięknej, staropolskiej tradycji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2017 r. dzieci odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły  św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

WYJŚCIE DO KINA

1.12.2017 r. (piątek) z okazji zbliżających się Mikołajek dzieci z klas zerowych wybrały się do Filharmonii  na bajkę „Coco”.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Tomasz Bednarski (II m-ce) i Agata Reszke (III m-ce) z grupy 0 b zajęli główne miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Przygody małego jeża”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2017 r. swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.  24 listopada 2017 r.  dzieci przyszły do zerówki ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Największą radość i sporo emocji w tym roku wywołał wśród dzieci miś, który miał 31 lat. Cieszymy się, iż mimo wielu nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

WYCIECZKA GRUPY 0a

9 listopada 2017 r. dzieci z grupy 0 a jako zwycięzcy w konkursie Rady Rodziców, wybrały się na wycieczkę do Multikina w Rumi na bajkę animowaną „Między nami wampirami”.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Oddziały przedszkolne 10 listopada 2017 r. włączyły się w obchody Święta Niepodległości. Dzieci wykonały samodzielnie  lub grupowo flagi Polski oraz kotyliony, a panie przybliżyły dzieciom istotę tego pięknego i radosnego dla wszystkich Polaków święta.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój region”

8 listopada  2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego zatytułowanego „Mój region”.

Brały w nim udział dzieci z oddziałów zerowych. Wśród 44 zgłoszonych prac jury wytypowało najładniejsze prace z każdej grupy.

 • I miejsce
  Amelia Gierszewska z grupy 0 a, Filip Dominik  z grupy 0 b, Nikola Kostuch  0 c
 • II miejsce
  Amelia Ciechanowska 0 a, Molly Breen z grupy 0 b, Magdalena Kamińska z grupy 0 c
 • III miejsce
  Amelia Stobba z grupy 0 a, Filip Stencel z grupy 0 b, Lew Orzechowski z grupy 0 c
 • Wyróżnienie
  Adam Kubiaczyk 0 a, Julia Grabda  z grupy 0 b, Tomasz Bednarski z grupy 0 b,  Paweł Kieza  z grupy 0 c

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie.
Zachęcamy do udziału w kolejnych.

Oddziały przedszkolne…  Śniadanie Daje Moc

8 listopada 2017 r.  oddziały przedszkolne włączyły się w akcję edukacyjną „Śniadanie Daje Moc dla klas 0-3” w ramach obchodów Dnia Zdrowego Jedzenia i Odżywiania. Dzieci wraz z paniami przygotowały i skosztowały specjalne, wyjątkowe, pyszne, witaminowe i zdrowe śniadanie.

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – grupa 0 b

Dnia  31 października 2017 r. tuż przed Dniem Wszystkich Świętych dzieci z klasy 0 b odwiedziły były cmentarz ewangelicki, miejsce pochówku poległych w czasie wojny. Ten czas to właściwy moment na wspomnienie tych, którzy odeszli oraz na uwrażliwienie dzieci na istotę stosownego zachowania się w miejscu, gdzie są pochowani zmarli. Dzieci wraz z paniami zapaliły znicze przy tablicy pamiątkowej oraz wspólnie się pomodliły.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2017 r.  to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole główne uroczystości odbyły się 13 października 2017 r. W tym dniu obowiązywał strój galowy .

SZANSA DLA PRZEDSZKOLAKA

11 października  2017 r. w ramach programu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego „Szansa dla przedszkolaka” grupę 0 b odwiedził pan Tomasz Hirsz – trener kickboxingu i wiceprezes Stowarzyszenia. Spotkanie (1 z 2) miało na celu zachęcić dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, zaprezentować sport walki, jakim jest kickboxing, a także omówić zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Oprócz pogadanki z dziećmi, odbył się  krótki pokaz, a  dzieci obecne tego dnia na zajęciach mogły spróbować swoich sił w kickboxingu. Całe spotkanie trwało ok. 45 minut.
Dziękujemy Panie Tomku i czekamy na kolejne spotkanie!

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE 0c

30 września 2017 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji świętowali także chłopcy z grup przedszkolnych. Wspomnienia miłej atmosfery pozostaną w sercach i na fotografiach. Dziewczynki obdarowały chłopców dużych i małych drobnymi upominkami.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

29 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły.  Jak co roku jest to  wielka uroczystość dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Również nasze przedszkolaki pamiętały o tym święcie. W tym dniu obowiązywał w szkole strój galowy.

POKAZ SZKÓŁKI TAŃCA

W ramach współpracy z Ogólnopolską Szkółką Tańca „Szczepan” w czwartek  14 września 2017 r. odbyły się pokazy tańca dla klas 0- III.

Witamy w zerówce!

Drodzy Rodzice, Kochane przedszkolaki z oddziałów grup 0!

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę i wielką przygodę w nowym roku  szkolnym 2017 / 2018.
Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w naszej szkole. Aby ten nadchodzący nowy rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Zapraszamy jednocześnie do współpracy i aktywnego udziału w życiu placówki.