oddziały przedszkolne 2018/2019 luty – czerwiec 2019

Oddziały przedszkolne… Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018 / 2019. Był to dzień szczególny – pełen przeżyć dla dzieci, rodziców oraz nauczycielek. Pod czujnym okiem Pań dzieci przygotowywały krótki występ artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Po zakończonym występie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i upominki.

Oddziały przedszkolne . . . Spotkanie z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni

Dnia 21.05.2019 r w oddziałach przedszkolnych i klasie II c miało miejsce spotkanie dzieci z żołnierzami z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni.  Dzieci obejrzały prezentację na temat roli Wojska Polskiego oraz wyposażenia w jednostce wojskowej. Zrobiło to na nich ogromnie wrażenie.

Żołnierz z JW w  Gdyni bardzo interesująco opowiadał dzieciom o służbie i roli żołnierza w czasie pokoju, na misjach wojskowych na świecie oraz podczas wojny. W czasie tego spotkania nasi wychowankowie brali czynny udział w ćwiczeniach militarnych. Nasze sale lekcyjne zamieniły się na ten czas w poligon. Dzieci były zachwycone.

Bardzo ciekawym doświadczeniem było to, że dzieci mogły uczestniczyć również w ćwiczeniach wojskowego ratownictwa medycznego, w grupach ćwiczyły metody udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania nasi wychowankowie przekonali się, że żołnierzami są zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Zapewne ten dzień zapadnie w naszej pamięci na bardzo długo.

Oddziały przedszkolne . . . Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka

Czy Dzień Dziecka może trwać dłużej niż jeden dzień? Oczywiście! Nasze obchody tego wspaniałego święta dzieci rozpoczęły już w środę 29.05.2019 r. wyjściem  do WCK na film pt. ,,Aladyn 2d”.

Film bardzo się wszystkim podobał.

Oddziały przedszkolne . . .  Wycieczka do Akwarium w Gdyni

25.03.2019 i 26.03.2019 uczniowie z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wycieczce do Akwarium Morskiego w Gdyni.  W trakcie zajęć pt. „Niezwykli mieszkańcy Oceanu” dzieci poznały najdziwniejsze organizmy zamieszkujące Oceany na całym świecie. Zajęcia uzupełnione były zabawą utrwalającą wiedzę o omawianych zwierzętach oraz o karty pracy.

Przedszkolaki w WCK

12 marca 2019r.  dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych wybrały się wraz z wychowawcami  do pobliskiej Filharmonii Kaszubskiej na animowany film pt. „Corgi, psiak królowej”.

Oddziały przedszkolne . . . Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczne zabawy na śniegu”

8 lutego 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego  dla klas 0-III zatytułowanego „Bezpieczne zabawy na śniegu”. Brały w nim udział również dzieci z oddziałów zerowych. Wśród 21  zgłoszonych prac jury wytypowało najładniejsze prace z każdej grupy.

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych.

Oddziały przedszkolne . . .  Udział w konkursie recytatorskim

07.02.2019r.  nasi uczniowie wzięli udział w III edycji   Powiatowego Konkursu Recytatorskiego  ,,Trudne wierszyki łamiące języki ” pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wejherowskiego, pani Gabrieli Lisius, który odbył się w Powiatowej Bibliotece w Wejherowie.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.