oddziały przedszkolne 2018/2019 IX 2018 – II 2019

Oddziały przedszkolne …  Sukces naszych uczniów

Dnia 6 lutego 2019r.  odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Bal karnawałowy w Zoo” zorganizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury. Wśród  nadesłanych prac z powiatu wejherowskiego, jury wybrało te najbardziej zachodzące w pamięć.
Również nasi podopieczni zostali finalistami konkursu:
Marta Grzenkowicz 
 z grupy 0 c – I miejsce,
Małgorzata Petrów   z grupy 0 c – II miejsce.

Prace wszystkich nagrodzonych można podziwiać na wystawie  w Wejherowskim Centrum Kultury.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oddziały przedszkolne. . . Dzień Babci i Dziadka w grupie 0 c

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci z grupy 0 c  17  stycznia 2019r.  by uczcić Święto Babć i Dziadków zaprezentowały przedstawienie Jasełkowe. Przedszkolaki bardzo sumiennie przygotowywały się do swoich ról. Dzieci pięknie śpiewały polskie kolędy, zaprezentowały umiejętności taneczne i aktorskie. Na zakończenie Jasełek, by zaakcentować cel spotkania, wnuczęta powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę . Następnie były podziękowania ze strony wzruszonych babć i dziadków. Dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek i tym uroczym akcentem zamknęliśmy oficjalną część spotkania.

Oddziały przedszkolne. . . Dzień Babci i Dziadka w grupie 0 d

Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci z grupy 0 d  16 stycznia 2019r. by uczcić Święto Babć i Dziadków zaprezentowały przedstawienie Jasełkowe. Na zakończenie dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

Szansa dla przedszkolaka

19 listopada 2018r.  (0c) oraz 9 stycznia 2019r. (0d)  w ramach programu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego „Szansa dla przedszkolaka” oddziały przedszkolne odwiedził pan Tomasz Hirsz – trener kickboxingu i wiceprezes Stowarzyszenia. Spotkania miały na celu zachęcić dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, zaprezentować sport walki, jakim jest kickboxing, a także omówić zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Oprócz luźnej pogadanki z dziećmi, odbył się także krótki pokaz, a obecne dzieci mogły także spróbować swoich sił w kickboxingu. Całe spotkanie trwało ok. 45 minut.

Dziękujemy Panie Tomku i czekamy na kolejne spotkanie!

Grupa 0 c – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz Jasełka dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. W przedświąteczny czwartek  (20.12.2018r.) odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W role aktorów wcieliły się przedszkolaki, zaś widzami byli ich rodzice. Po występie, nawiązując do pięknej, staropolskiej tradycji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Oddziały przedszkolne… Mikołajki

6 grudnia 2018 r. dzieci odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły  św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

CALINECZKA

3 grudnia 2018 roku klasa II B została zaproszona na spektakl ” Calineczka” w wykonaniu Teatru Barnaby z Gdańska w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Obejrzeliśmy „Calineczkę” w oryginalnej scenografii i aranżacji muzycznej oraz poznaliśmy sposób animacji lalek- sycylijek.  Dziękujemy za wspaniała grę aktorską.

Oddziały przedszkolne… Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2018 r. swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś .  23 i 26 listopada  2018 r. dzieci przyszły  do zerówki ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Cieszymy się, iż mimo wielu nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda  na misie nie przemija.

Oddziały przedszkolne… Święto Niepodległości.

Oddziały przedszkolne 9 listopada 2018 r. włączyły się w 100 rocznicę Święta Niepodległości. Dzieci wykonały samodzielnie lub grupowo flagi Polski oraz kotyliony, a panie przybliżyły dzieciom istotę tego pięknego i radosnego dla wszystkich Polaków święta.

Tego dnia cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski.

 

Wieczorek poetycki – Jesień w poezji i muzyce

25 października 2018 r. wychowankowie oddziałów przedszkolnych i świetlicy zaprosili gości na wieczorek poetycki pt. „Jesień w poezji i muzyce”. Na jesienny wieczorek przybyli tłumnie zaproszeni goście, między innymi zastępca Prezydenta – pan Arkadiusz Kraszkiewicz, Dyrekcja naszej szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Anna Wiśniewska-Miotk oraz nauczyciele i rodzice.

Na początku wieczorek wystąpił nasz chór szkolny z  utworami, które zaprezentował w 39 Ogólnopolskim Konkursie Chórów Capella Dzieci i Młodzieży. Następnie wychowankowie oddziałów przedszkolnych i świetlicy w zaprezentowanych wierszach, piosenkach i tańcach wprowadzili nas w nastrój jesienny.

Mamy nadzieję, że teraz już wszyscy poczuli w duszy taki przełom, koniec czegoś i początek czegoś nowego.

Sezon jesienny uważamy w pełni za otwarty.

Oddziały przedszkolne . . . Grupa 0a i 0c

19 października 2018 r. dzieci z grupy 0a i 0c wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez Karate Klub Wejherowo w ramach programu „Mali wspaniali – orlik cup 2018”.
Dziękujemy za zaproszenie

Dziękujemy

Zebraliśmy sporo darów dla polskich dzieci z Kresów.  Wszystkie zebrane rzeczy (dary) zostały  przekazane Stowarzyszeniu Traugutt.

Okazali Państwo wielkie serce. Jesteśmy dumni, że mamy takich uczniów i rodziców. Dziękujemy wszystkim za pomoc, szczególnie Wiktorii Dopka, Nadii Skrzypkowskiej  z kl V B za wyjście z inicjatywą pomocy podczas zbiórki.

Emilia Nawrocka – Elas, Marta Straszewska

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole główne uroczystości odbyły się 12 października 2018 r. W tym dniu obowiązywał strój galowy.

Witamy w zerówce!

Drodzy Rodzice, Kochane przedszkolaki z oddziałów grup 0!

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę i wielką przygodę w nowym roku  szkolnym 2018 / 2019.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w naszej szkole. Aby ten nadchodzący nowy rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Zapraszamy jednocześnie do współpracy i aktywnego udziału w życiu placówki.