Oddziały przedszkolne . . . Spotkanie z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni

Dnia 21.05.2019 r w oddziałach przedszkolnych i klasie II c miało miejsce spotkanie dzieci z żołnierzami z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni.  Dzieci obejrzały prezentację na temat roli Wojska Polskiego oraz wyposażenia w jednostce wojskowej. Zrobiło to na nich ogromnie wrażenie.

Żołnierz z JW w  Gdyni bardzo interesująco opowiadał dzieciom o służbie i roli żołnierza w czasie pokoju, na misjach wojskowych na świecie oraz podczas wojny. W czasie tego spotkania nasi wychowankowie brali czynny udział w ćwiczeniach militarnych. Nasze sale lekcyjne zamieniły się na ten czas w poligon. Dzieci były zachwycone.

Bardzo ciekawym doświadczeniem było to, że dzieci mogły uczestniczyć również w ćwiczeniach wojskowego ratownictwa medycznego, w grupach ćwiczyły metody udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania nasi wychowankowie przekonali się, że żołnierzami są zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Zapewne ten dzień zapadnie w naszej pamięci na bardzo długo.