OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC

Wojewódzki Konkurs pt.:„Z Przyrodą na TY”

Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie zorganizowała II Edycję Wojewódzkiego Konkursu pt.: „Z Przyrodą na TY” przeznaczonego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

Naszą szkołę w FINALE reprezentowała drużyna w składzie: ALICJA MACIEJEWSKA, ZUZANNA SOKOŁOWSKA i ZOFIA ŻMICH /uczennice z klasy III C/.

Pytania i zadania konkursowe dotyczyły następujących treści:

• Parki Narodowe w Polsce,
  • znajomość mapy Polski,
  • rośliny i zwierzęta chronione w Polsce,
  • znajomość nazewnictwa oraz warunków życia zwierząt egzotycznych, występujących w polskich ogrodach zoologicznych,
  • ochrona środowiska naturalnego,
  • zasady zdrowego odżywiania,
  • zagadnienia związane z recyklingiem,
  • części ciała i organy wewnętrzne człowieka.

Finał odbywał się online i rozpoczął się o godz. 10.00.

Finał konkursu składał się z trzech rund: testu wiedzy, pytania problemowego i gry interaktywnej.

Każdy uczestnik konkursu wykonywał indywidualnie zadania interaktywne. Punkty uzyskane przez poszczególnych uczestników składały się na punktację całej drużyny

Oto link  do wyników konkursu:

Drużyna naszej szkoły zajęła III MIEJSCE.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu. Brawo dziewczynki!