PROGRAM STYPENDIALNY KLASA

dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa.

Rekrutacja do „Klasy” trwa do 15 kwietnia 2021 roku. Aplikować można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji.

Uczestnicy programu otrzymują:

• pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (m.in. pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów),
  • stypendium finansowe na I roku studiów,
  • udział w integracyjnym obozie językowym oraz letnim obozie stypendystów,
  • wsparcie działań wolontariackich i dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów „Klasy”.

Program skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

• dobrze się uczą – średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5 i/lub posiadają tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub posiadają inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,
  • pochodzą ze wsi i miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
  • znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie),
  • otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy,
  • mają ponadprzeciętną motywację i angażują się społecznie.

Dokładne informacje znajdują się na stronie  Fundacji BNP Paribas

ZAŁĄCZNIKI