ROCZNICA ZAKOŃCZENIA FASZYZMU W MIEŚCIE WEJHEROWO

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie jest organizacja Podchodów Miejskich z okazji ROCZNICY ZAKOŃCZENIA FASZYZMU W MIEŚCIE WEJHEROWO. Od kilku lat Finał  podchodów  odbywał się w Urzędzie Miasta pod patronatem włodarzy miasta.

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, pandemia uniemożliwia przeprowadzenia rywalizacji między wejherowskimi szkołami.

Dlatego, wychodząc naprzeciw współczesnej szkole, w której uczniowie doskonale odnajdują się w cyfrowym świecie, w tym roku proponujemy  grę internetową „Czy znasz swoje miasto?”.

Wprowadzając elementy gamifikacji do procesu nauczania, chcemy zaangażować do wykonania zadań, które inaczej wydawałyby się nudne. Chcemy pobudzić ciekawość świata, twórcze i kreatywne postawy, zachęcamy do  podejmowania wyzwań i współpracy z koleżankami i  kolegami . Dzięki temu będzie realizowany cel przewodni przedsięwzięcia jakim jest sprawdzenie wiedzy o Wejherowie i uzupełnienie jej.

Życzymy dobrej zabawy

                     ORGANIZATORZY

                        SP9 Wejherowo

gra internetowa „Czy znasz swoje miast?” – LINK 

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w tym niezwykle ciekawym spacerze po Wejherowie. Dowiedzieli się wielu interesujących informacji, np. o tym, w którym kościele są nietoperze. Mogli sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin, nie tylko jakby się wydawało z historii, ale i m.in. geografii, architektury, biologii.

To warty polecenia i atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy i sprawdzenia tego, co się wie.