Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Dnia 28 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość  ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Wejherowa pan Krzysztof Hildebrandt, Zastępca Prezydenta pan  Arkadiusz Kraszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Liliana Breen, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Olga Tomaszewska używając do tego drewnianego ołówka. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Część artystyczną uroczystości przygotowały panie Anna Michalska, Monika Szeląg i Beata Fokcińska.

Na pamiątkę tego dnia uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, rożki obfitości oraz znaczki odblaskowe.  Ten dzień na zawsze pozostanie w Ich pamięci.