sport w roku szkolnym 2017/ 2018

Sukces Konrada

Uczeń klasy VI c, Konrad Ellwart w biegu na 1000 m zajął trzecie miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych.
Jako reprezentant powiatu wejherowskiego zajął pierwsze miejsce.

 

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

23 maja 2018 r. w Słupsku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Barwy Naszej Szkoły reprezentowały 2 zawodniczki. Spisały się bardzo dobrze przywożąc z imprezy 1 brązowy medal (4 x 100m w sztafecie powiatu wejherowskiego ). W biegu eliminacyjnym na 100m. zwyciężyła nasza reprezentantka. Jednak brak konkurencji sprawił ,że czas jaki uzyskała nie pozwolił jej awansować do ścisłego finału. Konkurencję skoku w dal ukończyliśmy na bardzo wysokiej 5 pozycji. Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczennicom.

Powiatowa Indywidualna LA

Z dorobkiem 5 medali wróciliśmy z OPO Cetniewo, na którym to 15 maja 2018 r. odbywała się Powiatowa Indywidualna LA. 2 złote medale spowodowały, że na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Słupsku Naszą Szkołę będą reprezentować 2 zawodniczki. Ogromne brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom tej imprezy.

Z workiem medali

Z workiem medali wróciliśmy z Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W naszych szeregach była zawodniczka, która zdobyła 3 złote medale oraz dwoje zawodników z dorobkiem 2 złotych medali. Do zawodów powiatowych awansowało 12 zawodników.

Miejskie Igrzyska Dzieci  w Czwórboju Lekkoatletycznym

Dnia 9 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, w których wzięły udział  4 szkoły w grupie chłopców. Uczniowie brali udział
w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Frańczak kl. 5e, Oskar Nikadon kl. 6c, Maciej Müller kl. 6d, Kamil Pranczk kl. 6b, Patryk Daleki kl. 6b, Michał Sikora kl. 6d.

Drużyna chłopców z SP 9 zajęła II miejsce.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Mistrzostwa Wejherowa w Piłce Nożnej chłopców zakończyły się dla nas brązowym medalem. Trzeba przyznać, że poza pierwszym meczem drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, byliśmy zdyscyplinowani taktycznie i przede wszystkim zostawiliśmy na boisku mnóstwo „zdrowia”.

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT

Niestety tylko 4 miejsce zajęła nasza Reprezentacja  w Mistrzostwach Wejherowa w Piłce Nożnej dziewcząt. Brakowało nam przede wszystkim skuteczności pod bramką rywalek. Ponieśliśmy tylko 1 porażkę, ale w pozostałych meczach nie zdołaliśmy przechylić szali na naszą korzyść trzykrotnie remisując.

Złoto dla siatkarek i siatkarzy

Kolejny tydzień minął nam na sportowo. I po raz kolejny odnieśliśmy sukces wśród szkół wejherowskich. Stało się to za przyczyną i przy udziale naszych wspaniałych siatkarek i siatkarzy. W ostatni czwartek, 15 marca 2018 r. w SP nr 6 nasze drużyny zdobyły złote medale i szykują się do zawodów powiatowych w kwietniu. Życzymy im jak najlepszych występów w czasie reprezentowania miasta Wejherowo w tych zawodach.

SREBRNE DZIEWCZĘTA I SREBRNI CHŁOPCY

6 marca 2018 r. odbyły się Szkolne Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówkę . Nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce w Wejherowie.

Dziewczęta reprezentujące nasza szkołę: Eliza Butowska, Amelia Hewelt, Nikola Krzebietke, Julia Rychert, Amelia Treder, Julia Szwarc, Magda Darga, Magda Mróz, Martyna Grzebyk, Ania Frankowska

Chłopcy reprezentujący naszą szkołę: Patryk Daleki, Kamil Pranczk, Szymon Szymański, Michał Daszke, Leon Wojewski, Michał Sikora, Maciej Muller, Marek Muller, Patryk Uzdrowski, Oskar Nikadon, Krzysztof Jeziorek, Konrad Ellwart, Radosław Naczke, Wiktor Niszczot.

„małe” święto koszykówki –  Igrzyskami Młodzieży Szkolnej

W dniu 8 marca 2018 r.wszystkie kobiety i dziewczyny obchodziły Święto Kobiet. A koszykarze i koszykarki obchodzili „małe” święto koszykówki w Wejherowie, zwane Igrzyskami Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły po 3 zespoły ze szkół – SP nr 9 , SP nr 8 i SP nr 11 w każdej kategorii. Zespoły grały systemem ” każdy z każdym”. Po dużych emocjach i zaciętej grze nasza SP 9 zajęła II miejsce w kategorii chłopców i w kategorii dziewczyn. Zwycięzcami okazali się bezkonkurencyjni tego dnia zawodnicy z SP nr 8.  Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom z naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie w zawodach miejskich.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt

Tylko jednej bramki zabrakło dziewczętom, aby wygrać  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt. Ogromne brawa należą się dziewczętom, które 13.02.2018r. w Bolszewie zajęły II m. w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego. Walczyły z ogromnym zaangażowaniem i zdeterminowane realizowały założenia taktyczne.

Skład: Potrykus, Będźkowska, Styba, Krampa, Sosnowska, Grzenkowicz, Gaffke, Grzelak, Smolińska.