Edukacja wczesnoszkolna

Sukces uczennicy z klasy II A

Uczennica klasy II A Dobrawa Borcowska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Odkorkuj Miasto –ekologiczna komunikacja”, do którego zaprosił Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Gratulacje.

Lekcja biblioteczna klasy I E

W ostatni dzień zajęć szkolnych klasa I E wybrała się na lekcję biblioteczną do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Zajęcia o koniach w klasie III C

Dnia 21 czerwca 2021 roku uczennica Zuzanna Sokołowska przygotowała prezentację pt.: „Konie”, przyniosła przybory do czyszczenia, a nawet smakołyki dla koni. Omówiła prezentację w stroju do jazdy konnej. Zuzanna jeździ konno od ponad roku, a końmi interesuje się od kilku lat. Ma za sobą pierwsze zawody w skokach przez przeszkody. Uczniowie z wielką uwagą słuchali opowiadania Zuzanny. Mieli również mnóstwo pytań dotyczących opieki nad końmi, budowy konia, przyborów do czyszczenia koni, a nawet konnych fryzur. Zuzanna podała też dzieciom wiele konnych ciekawostek. Dziękujemy Zuzanno za ciekawą prezentację.

SUKCES UCZNIA KLASY III A

Olgierd Cichy został LAUREATEM IX Edycji Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich – „ Poznacie nowych przyjaciół”. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 3370 uczniów.

Gratulujemy!

Podróż dookoła Świata w klasie II b

Wybraliśmy się w podróż dookoła  świata w celu poznania zwierząt żyjących na każdym kontynencie. Nasze zadanie było utrudnione, ponieważ najpierw musieliśmy pokolorować mapę, która była rozcięta na kawałki, a następnie ją skleić. Układanie takich  puzzli przyniosło nam wiele radości.

Czytamy pierwszakom

16 czerwca 2021 r. uczniów z klasy I E odwiedzili uczniowie z klasy VI D:  Kaja, Maja, Laura, dwie Zosie i Tymek  wraz z wychowawcą – panią Aleksandrą Rohde.

Pierwszaki usadowiły się  wygodnie na kocykach i słuchały.  A czego? Zostały przeniesione  w wierszowany świat stworzony przez Jana Brzechwę i Danutę Wawiłow. Dowiedziały  się m.in.  o „odwadze” Stefka Burczymuchy;  sumie, który stał się kilką; żabie, która wysuszyła się na proszek, Natce Szczebatce; Michałku, który twierdził, że „nauczyciel się czepia” . Z wiersza Danuty Wawiłow poznały pudla, który psocił babci tak, że babcia w końcu ugryzła go w ….. (no co – jak chcesz wiedzieć, przeczytaj sam).

Starsi uczniowie czytali z podziałem na role i dostosowywali intonację głosu do czytanych tekstów.

To był mile spędzony czas.

Wycieczka w klasie II B

Dnia 14 czerwca nasza klasa wybrała się na wycieczkę nad morze. Pierwszym przystankiem była Jastrzębia Góra. Tu zaczęliśmy od treningu, musieliśmy pokonać 208 schodków by dostać się nad morze! A później wspinać się z powrotem… Po tym zasłużyliśmy na pyszne lody. Kolejnym punktem wycieczki była Karwia. Pojechaliśmy na działkę do naszej koleżanki. Tam mogliśmy porozmawiać, pobawić się i poszaleć. Zjedliśmy wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Ten dzień na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka klasowa II A

Dnia 11 czerwca 2021, uczniowie klasy II A uczestniczyli w wycieczce do Parku Ewolucji w Sławutówku. Uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Odkrywca Paleontolog”, odbyli podwodną podróż w kinie 7D, obejrzeli interaktywne show „Wygadany dinozaur”, zwiedzili „Ścieżkę dinozaurów” oraz „Świat Człowieka Pierwotnego”. Odwiedzili też piramidę i uczestniczyli w przejażdżce kolejką szynową.

Wycieczka klasowa I C

W dniu 8 czerwca kl. I c uczestniczyła w zajęciach Zielonej Szkoły ,, Na Zielonej Górce” w Grabowcu. Pogoda i humory dopisywały nam od samego początku. Oferta zajęć była bardzo bogata m. in. jazda konna, zajęcia decoupage, przygotowanie pizzy oraz spacer ścieżką przyrodniczą, którą prowadził pan leśniczy i ciekawie opowiadał o gatunkach drzew i życiu zwierząt leśnych. Najwięcej emocji dostarczyło nam karmienie koni, zabawy z pieskami, oglądanie nor lisów i miejsc, gdzie przychodzą dziki i sarny. Nie brakowało też wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. To był dzień pełen wrażeń i ciekawych atrakcji.

Wycieczka klasowa I D i I E

 

Fajny ruch – zabawy ze sznurem

Klasa III C na lekcji wychowania fizycznego spędziła czas na zabawach ze sznurem. Skoki przez sznur nie należą do najłatwiejszych, ale to jeden ze sposobów na fajny ruch. Teraz kiedy zbliżają się wakacje warto pamiętać o ruchu na świeżym powietrzu. To jedna z propozycji. Klasa III C bawiła się świetnie i każdy z uczniów chciał spróbować swoich sił.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI WAKACYJNEJ

Bezpieczne wakacje

2 czerwca w klasie I C odbyło się kolejne spotkanie z policjantem w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. ,,Uczę się bezpieczeństwa”. Wszyscy dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz zachować się w sytuacji zagrożenia i nie tylko. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Dziękujemy!

Wizyta klasy III A w Ratuszu Miejskim

2 czerwca 2021 roku klasa III A udała się na zajęcia do Urzędu Miasta w Wejherowie. Pierwszy Ratusz wzniesiono w 1650 roku, czyli w roku otrzymania przez Wejherowo praw miejskich. W chwili obecnej mieszkańców cieszy bryła z 1908 roku. Uczniowie mieli możliwość spotkania w okazałej sali obrad z zastępcą prezydenta miasta Wejherowa, panem Arkadiuszem Kraszkiewiczem. Wspólnie zwiedzili Salę Historyczną ,,Wejherowo okresu międzywojennego”. To ekspozycja przedstawiająca historię miasta Wejherowa, w szczególnym okresie- odradzania się polskości po 148 latach zaborów i powrotu Polski na mapę Europy. Sala Historyczna przygotowana została w hołdzie Teodorowi Bolduanowi- burmistrzowi Wejherowa w latach 1934-1939 oraz przedsiębiorcom, rzemieślnikom i organizacjom społecznym, które przyczyniły się do rozkwitu miasta w okresie międzywojennym. Następnie uczniowie  obejrzeli Salę Tradycji i Historii Wejherowa, w której znajduje się m.in. pieczołowicie wykonana makieta zabytkowej części miasta. Mogli też podziwiać przeszkloną makietę Kalwarii Wejherowskiej. W piwnicach Ratusza odtworzono historyczną celę więzienną.

To była wspaniała lekcja historii oraz patriotyzmu.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie !

Sukces Martyny Talaś z klasy III C

Dnia 30 maja 2021 roku z okazji Dnia Dziecka Koło 80 Wejherowo – Miasto zorganizowało Amatorskie Zawody Spławikowe. Nasza uczennica złowiła płoć, która dała jej II miejsce w zawodach. Sponsorem nagród było min. Starostwo Wejherowo. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Dziecka w klasie II B

Dzień Dziecka w klasie I E

Dzień Dziecka w klasie III  C

Dnia 1 czerwca 2021 roku klasa III C wybrała się na pierwszy w tym roku szkolnym PIKNIK KLASOWY. Wszystko starannie zaplanowała i z plecakami wypełnionymi po brzegi pomaszerowała na leśną polanę. Zabawy, żarty i radość trwały przez cały czas. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili z pięknymi wrażeniami do szkoły. To był udany DZIEŃ DZIECKA!

Dzień Dziecka w klasie III  A

Dzień Dziecka w klasie I C

Dzień Dziecka w klasie II A

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II A odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Wzięli udział w warsztatach malarstwa na szkle oraz zwiedzili wystawy, zapoznając się z literaturą i kulturą Kaszub. Następnie udali się na zajęcia ekologiczne w parku.

Owocowe ludziki w klasie II C

Sukces Marka z klasy II A

Praca naszego ucznia zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Lapbook z imPETem konkurs realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół Działaj z imPETem!

Wyjście klasy III A

20 maja 2021 roku,  klasa III A  wybrała się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej , które znajduje się w XIX wiecznym pałacu w Wejherowie. Pan Roman Drzeżdżon zapoznał uczniów ze zgromadzonymi w muzeum dobrami kultury kaszubskiej tj. pamiątkami po twórcach i działaczach regionu. Dzieci obejrzały stroje Kaszubów ozdobione haftem wejherowskim, czy instrumenty muzyczne przynależne do regionu, m.in. bazunę, burczybas, diabelskie skrzypce. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach malarskich. Malowanie na szkle sprawiło wszystkim mnóstwo radości.

OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC 

Wojewódzki Konkurs pt.:„Z Przyrodą na TY”

Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie zorganizowała II Edycję Wojewódzkiego Konkursu pt.: „Z Przyrodą na TY” przeznaczonego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

Naszą szkołę w FINALE reprezentowała drużyna w składzie: ALICJA MACIEJEWSKA, ZUZANNA SOKOŁOWSKA i ZOFIA ŻMICH /uczennice z klasy III C/.

Pytania i zadania konkursowe dotyczyły następujących treści:

  • Parki Narodowe w Polsce,
  • znajomość mapy Polski,
  • rośliny i zwierzęta chronione w Polsce,
  • znajomość nazewnictwa oraz warunków życia zwierząt egzotycznych, występujących w polskich ogrodach zoologicznych,
  • ochrona środowiska naturalnego,
  • zasady zdrowego odżywiania,
  • zagadnienia związane z recyklingiem,
  • części ciała i organy wewnętrzne człowieka.

Finał odbywał się online i rozpoczął się o godz. 10.00.

Finał konkursu składał się z trzech rund: testu wiedzy, pytania problemowego i gry interaktywnej.

Każdy uczestnik konkursu wykonywał indywidualnie zadania interaktywne. Punkty uzyskane przez poszczególnych uczestników składały się na punktację całej drużyny

Oto link  do wyników konkursu:

https://biteable.com/watch/2983157/04e403c92fb034ec9bc1fc22c7eacb9494976606

Drużyna naszej szkoły zajęła III MIEJSCE.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu. Brawo dziewczynki!

Zajęcia ekologiczne w klasie II A

Dnia 12 maja 2021r. uczniowie klasy II A uczestniczyli w zajęciach ekologicznych przeprowadzonych w Parku Dendrologicznym Nadleśnictwa Wejherowo.

Piknik w klasie II B

11 maja odbył się nasz pierwszy, wspólny piknik. Udaliśmy się do pobliskiego lasu na polanę. Pogoda tego dnia była przepiękna! Dzięki uprzejmości rodziców z naszej klasy mogliśmy poleżeć w hamakach, czy też zrobić sobie zdjęcie na prawdziwym motocyklu. To był miły dzień, który mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu.

Wręczenie nagród w konkursie KREACJA PANI WIOSNY

Sukces ucznia z klasy III A

Uczeń naszej szkoły Olgierd Cichy został powołany do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w szachach na 2021 rok.

https://liblink.pl/hVoyPVMyIl

Serdecznie gratulujemy !

Konkurs Rady Rodziców

Dzisiaj zostały wręczone nagrody za konkurs dla klas II „ Mój ulubiony pluszak”.

I miejsce – Mateusz Powałka klasa II b

II miejsce – Ex æquo – Martyna Patok II a oraz Julia Wenta II d

III miejsce -Ex æquo – Maja Drewczyńska II a oraz Kinga Blok II d

Wyróżnienia otrzymują – Anastazja Białk II d oraz Jan Eramus II a

Jeszcze raz gratulujemy!

Spacer do lasu klasy I E

4 maja klasa I E wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w lesie. Odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zmiany zachodzące w lesie wiosną. Słuchaliśmy śpiewu ptaków. Wyjście do lasu było bardzo udane. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Polecamy każdemu taki dydaktyczny spacer do lasu.

Jesteśmy zespołem!

Powrót do szkoły po nauce zdalnej dla nikogo nie jest łatwy. Cieszymy się na nasze codzienne spotkania, dlatego tez postanowiliśmy zacząć od tego, by przypomnieć sobie, że każdy z nas jest ważny. Wspólnie na nowo odkryliśmy ze pomimo różnic jakie nas dzielą, łączy nas to, ze jesteśmy wszyscy wyjątkowi. Nasze niepowtarzalne osobowości i talenty pozwalają nam stworzyć wspaniałą grupą.

Spacer do lasu klasy III C

29 kwietnia 2021 roku klasa III C wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Celem wyjścia była obserwacja przyrody. Uczniowie zabrali ze sobą lupy, lornetki i telefony. Ze spaceru dzieci przyniosły okazy przyrodnicze i mnóstwo zdjęć, a także filmików z nagranym śpiewem ptaków i odgłosami lasu. Wszyscy byli zaciekawieni i zachwyceni pięknem przyrody.

Sadzenie drzewek przez klasę II A

Dnia 28.04.2021r. uczniowie klasy II A w ramach zajęć ekologicznych zasadzili drzewka wokół szkoły.

Wojewódzki Konkurs pt.: „Z Przyrodą na TY”

Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie zorganizowała II Edycję Wojewódzkiego Konkursu pt.: „Z Przyrodą na TY” przeznaczonego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

Naszą szkołę w eliminacjach reprezentowała drużyna w składzie: ALICJA MACIEJEWSKA, ZUZANNA SOKOŁOWSKA i ZOFIA ŻMICH -uczennice z klasy III C.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt.: „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ”.

Drużyna naszej szkoły zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 13.05.2021 roku w formie zdalnej.

link do wyników konkursu:

https://biteable.com/watch/2935426/971477417047291a9f43ab28ddcaaddea4489f4c

Gratulacje! Życzymy powodzenia w finale.

Dzień Ziemi

Klasa II B przygotowała niespodziankę muzyczną z okazji Dnia Ziemi.

Quiz  „Ratujmy  Naszą  Planetę” dla klas I – III wyniki

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie:

KLASY  I

I miejsce: Polina Shvets kl Ic, Agata Patok kl Ie, Izabela Jabłonowska kl.Ie

II miejsce: Agata Rompca kl Ic, Wiktoria Brieger kl. Ia

III miejsce: Maksym Posternak kl Ic

KLASY  II

I miejsce: Jan Eremus kl. IIa, Martyna Patok kl. IIa, Marek Albecki kl. IIa, Anastazja Białk kl.IId, Julia Wenta kl. IId

II miejsce: Marta Noetzel kl. IIb

III miejsce: Milena Socha kl. IIe

KLASY  III

I miejsce: Victoria Lehman kl. IIId, Liliana Bemke kl. IIIa

II miejsce: Nikola Lange kl. IIId, Paweł Kieza kl. IIId

III miejsce: Dawid Rynkiewicz kl. IIIc, Franciszek Perec kl.IIId

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom quizu za bardzo staranne prace.

E. Aleksandrowicz – Szwarc, A.Chodak, M.Dzienisz

Klasowe wyzwanie

Izabelka z klasy I E przyjęła wyzwanie prawdziwego przyrodnika i zgodnie z instrukcją zamieszczoną w podręczniku założyła hodowlę dżdżownic.
Iza nagrała filmik instruktażowy.
Po kilkudniowej obserwacji Iza wypuści dżdżownice do naturalnego środowiska.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO KREACJA PANI WIOSNY

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pomysłowych i starannie wykonanych prac.

Komisja miała bardzo trudne zadanie. Postanowiłyśmy nagrodzić prace na każdym etapie.

KLASY I

I miejsce: Julia Truchan I D

II miejsce: Anna Jaskulska I E

III miejsce: Maksymilian Posternak I C

KLASY II

I miejsce: Julia Wenta II D

II miejsce: Lena Rompza II B

III miejsce: Basia Witzon II A

KLASY III

I miejsce: Laura Obozowik III D

II miejsce: Dawid Rynkiewicz III C

III miejsce: Michał Bednarczyk III A

Na szczególne wyróżnienie zasługują przestrzenne i pomysłowe prace uczennic: Izabelki Jabłonowskiej z klasy I E, Wiktorii Brieger  z klasy I A, Julki Kopacz z klasy III A.

Pozostałe wyróżnienia:

KLASY I : Dawid Rek I D, Filip Bemke I C, Marysia Chmielarz I C, Wiktoria Mrozowska I D, Laura Haska I D, Anastazja Kowalke I D, Lena Tyszko I E, Agata Patok I E.

KLASY II: Martyna Patok II A, Amelia Ropel II C, Zuzanna Bujak II B, Aleksandra Wasikowska II D, Anastazja Białk II D.

KLASY III: Julia Jakubińska III E, Filip Stencel III B.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Nagrody i dyplomy wręczymy po powrocie dzieci do szkoły.

Anna Chodak, Monika Szeląg, Irena Szkaradzińska

Lekcje zdalne w klasie II b

Czas nauki w domu nie jest łatwy. Staramy się go urozmaicać, na przykład poprzez wspólne zabawy. Dodatkowo mieliśmy okazję poznać „Panią Anię od matmy” i p. Kasię- nauczycielki z innych regionów Polski, które poprowadziły dla nas lekcje on-line w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

Konkurs profilaktyczny „Wolni od uzależnień” – konkurs plastyczny ,,Żyj zdrowo’’

W Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Konkurs profilaktyczny „Wolni od uzależnień
Konkurs realizowany był w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo -Profilaktycznego.
Adresatami konkursu byli uczniowie klas I -VIII
Celem  konkursu było:
– propagowanie pozytywnej profilaktyki uzależnień, w tym kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów,
– podniesienie kompetencji uczniów w dziedzinie profilaktyki uzależnień na temat zagrożeń płynących z uzależnień,
– kształtowanie postaw asertywnych wobec zachowań ryzykownych oraz odpowiedzialności  za zdrowie i bezpieczeństwo własne,
– rozwijanie własnej wyobraźni
Po przeprowadzeniu pogadanek w klasach przez specjalistów szkolnych  na temat zdrowego życia, higieny cyfrowej, współczesnych uzależnień wśród dzieci i młodzieży, ich wpływu na zachowanie i sposobów radzenia sobie  z nimi uczniowie klas I-III mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pod hasłem ,,Żyj zdrowo’’. Uczniowie klas IV – VI wykazać się musieli umiejętnością tworzenia  krzyżówki  o tematyce profilaktycznej pod hasłem ,,Żyj zdrowo-bez uzależnień”, natomiast najstarsi uczniowie musieli wznieść się na wyżyny poezji, albowiem mieli za zadanie napisać wiersz lub fraszkę pod hasłem  ,,Dziękuję, ja się nie truję’’. Do wyboru:
-od komputera,
-od smartphona
-od papierosów
-od alkoholu
-od narkotyków
-od dopalaczy
-od gier komputerowych
-od leków
-od sterydów.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali :

1.Kategoria: praca plastyczna pod hasłem,, Żyj zdrowo” – klasy 1-3

I miejsce – Julia Grabda 3C

II miejsce – Amelia Tomys 1C

III miejsce-  Miłosz Kica IIA oraz Zuzanna Sokołowska 3C

wyróżnienie: Julia Pander 2A

Na laureatów konkursu czekają   pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe

Dziękujemy uczniom  klasy  IV C za przygotowanie gry interaktywnej o zdrowym stylu życia, używkach i asertywności. Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w grze – link. Życzymy udanej zabawy!!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zdolności.

Zespół Wychowawczy

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Klasy pierwsze w marcu brały udział w lekcjach nt. bezpieczeństwa w ramach XII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie wspaniale rozwiązali test o bezpieczeństwie, a szkoła zdobyła certyfikat. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy.

Rozstrzygnięcie konkursu „Pisanka wielkanocna” dla klas 0 – III 

I miejsce II miejsce III miejsce
Amelia Baranowska 0 C

Anna Jaskulska I E

Magdalena Kamińska III D

Ferra Karolina II B

Żełudkowski Szymon 0 A

Amelia Mach 0 C

Zofia Thiel I C

Lena Niżnik 0 C

Filip Dominik III C

Wyróżnienia: Amelia Klein 0B, Krzysztof Szloński 0C, Agata Rompce 1C, Julia Mrozek-Gliszczyńska 0B,  Tomasz Kozioł 0C, Sandra Świątkowska IIA, Bartosz Formella IIE,  Wiktor Łopatowski III E.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia prac. Uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłowości oraz  talentu.

Nagrody i dyplomy wręczymy po powrocie dzieci do szkoły.

Organizatorzy: Monika Grajkowska, Kinga Dąbrowska

Sukces uczennicy z klasy I E

Konkurs „Rodzinne portrety” zorganizowany przez WCK odbył się rok temu, ale wręczenie nagród zostało zawieszone, z powodu zawieszenia zajęć i działalności WCK, z powodu wirusa w 2020 roku. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło w marcu br.
Nasza uczennica Izabela Jabłonowska również brała udział w konkursie i zdobyła I miejsce w kategorii przedszkola/oddziały przedszkolne.
Serdecznie gratulujemy Izabelce sukcesu i talentu plastycznego!

Sukces uczennic z klasy III C

Dnia 31 marca 2021 roku Molly Breen i Alicja Maciejewska odebrały dyplomy i nagrody rzeczowe w miejskim konkursie plastycznym pt.: „Rodzinne portrety”.

I miejsce zdobyła ALICJA MACIEJEWSKA, a II miejsce zdobyła MOLLY BREEN.

Konkurs zorganizowało Wejherowskie Centrum Kultury w Wejherowie.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Rady Rodziców dla klas II

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu dla klas II pt.” Mój ulubiony pluszak” organizowanym przez Radę Rodziców. Cieszymy się iż dzieci posiadają tak piękne, maskotki i że chciały nam je przedstawić.

Rada Rodziców ma zaszczyt ogłosić wyniki konkursu dla klas II „ Mój ulubiony pluszak”

I miejsce – Mateusz Powałka klasa II b

II miejsce – Ex æquo – Martyna Patok II a oraz Julia Wenta II d

III miejsce -Ex æquo – Maja Drewczyńska II a oraz Kinga Blok II d

Wyróżnienia otrzymują – Anastazja Białk II d oraz Jan Eramus II a

Nagrody naszym finalistom zostaną wręczone po powrocie dzieci do szkoły.

RADA RODZICÓW ŻYCZY WSZYSTKI ZDROWYCH I RADOSNYCH  ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

 

Wirtualna wycieczka III C

Dnia 24 marca 2021 roku klasa III C podczas omawiania lektury pt.:”Doktor Dolittle i jego zwierzęta” odwiedziła online najstarszy Ogród Zoologiczny w Polsce, który mieści się we Wrocławiu. Podczas zwiedzania części Afrykarium uczniowie obserwowali wybieg pawianów i małpek makaki. Wysłuchali informacji o zwyczajach zwierząt. Najwięcej emocji wzbudziło karmienie małp przez opiekunów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani innymi wybiegami zwierząt, które odwiedzą już niedługo.

Wielkanocne przygotowania w klasie III C

22 marca 2021 roku klasa III C przygotowała podczas lekcji zdalnych świąteczne kurczaki, które ozdobią pokoje uczniów.
Dzieci wykonały kurczaki z papieru i ozdobiły wg własnych pomysłów. Powstały nawet kurczakowe rodziny.
Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości.

Nauka zdalna – prace uczniów

Klasa I E powitała wiosnę, wykonując przepiękne przebiśniegi.

Rybki z płyt CD w klasie II C

Wiosna w klasie I A

Zajęcia muzyczne w klasie I A

Dzień Świętego Patryka

W ramach obchodów Dnia św. Patryka nauczycielka języka angielskiego – p. Anna Korzonek przygotowała dla uczniów zabawę edukacyjną –

 link do gry edukacyjnej

Tak uczyli się  języka angielskiego (jednocześnie bawiąc się) uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o grę stworzoną na Dzień Świętego Patryka

Dzień Otwarty w zerówkach i edukacji wczesnoszkolnej

Ze względu na pandemię Dzień Otwarty naszej szkoły nie mógł się odbyć, ale z myślą o Rodzicach i Opiekunach, którzy zawsze chętnie, podczas tego wyjątkowego dnia odwiedzali nasze szkolne mury powstał ten film.

Zapraszamy na wirtualny Dzień Otwarty do zerówek i edukacji wczesnoszkolnej! Życzymy miłego odbioru.

 

 

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EKOLOGICZNO-EDUKACYJNEJ „TUSZ DO PAKI”

szczegóły akcji: https://tuszdopaki.pl/

EKO roboty w III A

Uczniowie z klasy III A wykonali ciekawe roboty. Wykorzystali do tego różne odpady segregowane.

Słodka lekcja w klasie III C

26 lutego 2021 roku klasa III C przygotowała słodkości na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Powstały różnorodne wafelki z dodatkami sezamu, orzechów i drobnych cukierków.

Było pracowicie i bardzo słodziutko.

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój przyjaciel kot”

17 lutego 2021 r. w Światowy Dzień Kota został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Mój przyjaciel kot”. W konkursie brali udział uczniowie klas I -III.
Celem konkursu było kształtowanie pozytywnej postawy wobec kotów oraz uwrażliwienie na ich los oraz promowanie twórczej aktywności młodych plastyków, rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości.
To już kolejna edycja „kociego” konkursu, w którym uczestnicy musieli wykonać dowolną techniką płaską pracę plastyczną. Prace oddane przez młodych artystów wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik: wyklejanki, wydzieranki, obrazy malarskie, pastele olejne, wyszywanki i wylepianki z plasteliny.
Prace były oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalności, sposobu interpretacji tematu, oraz walorów estetycznych.
Napłynęło bardzo dużo pięknych prac. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca, trzy drugie miejsca i trzy trzecie miejsca, a także wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom składamy wielkie gratulacje!
Zwycięzcy konkursu plastycznego:

I miejsce
Bartłomiej Madejewski z klasy III A
Filip Formela z klasy III E

II miejsce
Filip Dominik z klasy III C
Ksawery Ludwichowski z klasy II A
Julia Rapa z klasy I A

III miejsce
Karolina Ferra z klasy II B
Wiktoria Mrozowska z klasy I D
Michał Woźniak z klasy III A

Wyróżnienia: Maria Simińska, Julia Gojke, Zofia Kraśniewska, Agata Reszke, Julia Kopacz, Szymon Petke, Aleksander Topa, Jakub Bielecki, Konrad Kowalski, Michał Bednarczyk.
Gratulujemy zdobywcom nagród i wyróżnień za przygotowanie ciekawych i oryginalnych prac plastycznych. Szczególne podziękowania należą się również opiekunom, bez których zaangażowania konkurs z pewnością by się nie odbył.

Konkurs matematyczny w II B

W klasie II B odbył się Konkurs Matematyczny, którego celem była motywacja uczniów do nauki tabliczki mnożenia w czasie zdalnego nauczania. Składał się z 3 etapów: mnożenie w zakresie 30, dzielenie w zakresie 30 oraz zadania z treścią. Dzieci ambitnie podeszły do zadania, walka o puchary była bardzo wyrównana. Zaledwie różnica 1 pkt dzieliła zwycięzców poszczególnych miejsc. Tym samym I miejsce zdobyła: Zosia Wasielka, II miejsce: Zuzia Bujak oraz Kacper Licau, III miejsce: Kamila Woźniak. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów za podjęcie walki, a także sumienne podejście do nauki matematyki.

KONKURS „Z warzywami i owocami COVID – 19 – pokonamy” 

Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego pt. „Z warzywami i owocami COVID – 19 – pokonamy” dla klas I – III.

I miejsce – ALEKSANDER TOPA kl. I E

II miejsce – STANISŁAW BARZOWSKI kl. III A

III miejsce – WIKTORIA BRIEGER kl. I A

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom.

Anna Noetzel

Maria Rompca

Małgorzata Kubiaczyk

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach młodszych i zabawy z językiem polskim

To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące.

W naszej szkole dzień ten obchodzony jest już kolejny raz, ale pierwszy raz do obchodów Dnia Języka Ojczystego zostali włączeni najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Dzieci na lekcjach w dniach 22, 23 lutego uczestniczyły w zabawach z językiem polskim, rozwiązywały zagadki językowe, rebusy.

Warto podkreślić, że kształtowanie kompetencji językowych uczniów, w tym umiejętności  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest jedną z najważniejszych umiejętności w zakresie kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.

EKO bałwanki w klasach I

Dzieci z klasy I D i I E  wykonały bardzo pomysłowe bałwanki, używając różnorodnych odpadów segregowanych.

 

Sukces Bartka – ucznia klasy I E

Bartłomiej Sobiecki wraz z drużyną zdobył V miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Nadarzyn Cup 2021 w Lidzie Mistrzów rocznika 2012 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Klasowy Dzień Karnawałowy w klasie III E

10 lutego 2021 r. w klasie III E odbył się dzień karnawałowy. Pomysł takiego dnia wyszedł od dzieci. Uczniowie udekorowali klasę przyniesionymi ozdobami, przebrali się w stroje karnawałowe, każdy przyniósł coś słodkiego. Nie było tańców i spontanicznej zabawy, ale słuchaliśmy muzyki, obejrzeliśmy film edukacyjny o historii karnawału, opowiadaliśmy o tym jak wygląda karnawał na innych kontynentach, omawialiśmy jego elementy w muzyce. Dzieci  obejrzały przedstawienie pt. „Karnawał zwierząt”, przygotowane jako widowisko online przez Operę Wrocławską specjalnie dla dzieci na tę okazję.

Ciekawe zajęcia w klasie II C

Robimy Slime

Ostatki w klasie II C

Sukces uczennicy z klasy III C w konkursie wojewódzkim

Zimową akcję konkursową „Siostro, bracie – jak się macie?” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku skierowała do uczniów wszystkich poziomów nauczania w placówkach oświatowych województwa pomorskiego.

Nasza uczennica Molly Breen zdobyła wyróżnienie w konkursie pt.: „Moje małe marzenie – czyli za kim/czym dziś tęsknię najbardziej?”.

Serdecznie gratulujemy!

Zabawa karnawałowa w klasie III C

Klasa III C przygotowała na zakończenie karnawału piosenkę pt.: „Karnawałowa baśń” P.Rubika.

link do piosenki Karnawałowa baśń:  https://youtu.be/cnZUKCC9H70

Zabawy karnawałowe w klasach młodszych i Tłusty Czwartek

Nie ma karnawału bez balu!

Tydzień od 8 do 12 lutego 2021r. upłynął w młodszych klasach naszej szkoły pod znakiem karnawałowych zabaw. Ze względu na panującą wciąż epidemię nie było wspólnej uroczystości, tylko imprezy w gronie poszczególnych klas, rozłożone na kolejne dni. Większość dzieci przygotowała na bal przebrania lub po prostu elegancki strój.

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść choć jednego pączka. Tak też było w naszej szkole.

Ciekawe zajęcia w klasie III C

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić … harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, koperty i wiele innych elementów, które pozwalają uporządkować wiedzę i zdobyć nowe informacje.

Uczniowie klasy III c wykonali lapbooki na wybrane przez siebie tematy.

Dokarmianie ptaków zimą

Pamiętając zimą o skrzydlatych przyjaciołach uczniowie klasy II A dokarmiają ptaki przebywające wokół szkoły, aby pomóc przetrwać trudną dla nich porę roku.

Mali aktorzy klasy I A

Zabawy zimowe

Zabawy zimowe podczas lekcji wychowania fizycznego.

Wręczenie nagród w konkursie „Piernikowa magia świąt” dla klas I – III

Dnia 22 stycznia 2021r. odbyło się wręczenie nagród dla autorów wyróżnionych prac.

Rozstrzygnięcie konkursu „Piernikowa magia świąt” dla klas I – III

Klasy I

I miejsce: Anna Jaskulska I E

II miejsce: Agata Rompca I C

III miejsce: Julia Truchan I D

Wyróżnienia: Julia Bryks I A, Izabela Jabłonowska I E, Lena Formela I B

Klasy II

I miejsce: Emilia Ziółkowska II B

II miejsce: Ina Maj –Westfal II B

III miejsce: Zuzanna Bujak II B

Wyróżnienia: Karolina Ferra II B, Marek Albecki II A

Klasy III

I miejsce: Dawid Baranowski III A

II miejsce: Jan Piotrowski III A

III miejsce: Paweł Kieza III D

Wyróżnienia: Alicja Maciejewska III C, Jakub Latacz III A, Liliana Bemke III A, Martyna Talaś III C.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom.

Nagrody i dyplomy wręczymy po powrocie dzieci do szkoły.

Anna Chodak, Agata Jakóbowska, Monika Szeląg

 

Wyniki konkursu Rady Rodziców na najładniejszy stroik na stół wigilijny
z rolek po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym

Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim za tak dużą ilość prac przysłanych na konkurs. Wszystkie są przepiękne i na pewno ozdobią stoły wigilijne w waszych domach.

Nagrody i dyplomy  będą rozdane po powrocie do szkoły.

A zwyciężyli ….

Klasy IV-VIII

I miejsce – Nathaniel Domagała VI a

II miejsce – Franciszek Żełudkowski VI e oraz Krystian Rosołowski V c

III miejsce – Barbara Formela IV c

Klasy I-III

I miejsce – Mateusz Lęcznar I c oraz Alicja Maciejewska III c

II miejsce – Mateusz Powałka II b oraz  Patryk Walczak III d

III miejsce – Julia Gojke III d oraz Jan Piotrowski III a

Pozostałe dzieci otrzymają wyróżnienia

 

„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Klasa I e w ramach innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2020/2021 realizuje międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Głównymi celami projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Właśnie zakończył się I moduł realizowanego projektu. Dzieci znakomicie wykonały wszystkie czytelnicze zadania.

Od stycznia uczniowie klasy I e pod kierunkiem Pani Anny Chodak przystąpią do realizacji kolejnego modułu projektu. Trzymamy mocno kciuki, życzymy powodzenia !

POTWIERDZENIE realizacji modułu MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW – LINK

Konkurs PIERNIKOWA MAGIA ŚWIĄT

 

Szkolny Konkurs Plastyczny – „ Moja Ojczyzna”

Lista nagrodzonych uczniów w konkursie plastycznym. „Moja Ojczyzna ”

Klasy I Klasy II Klasy III
I miejsce
Wiktoria Mrozowska kl. I d
II miejsce
Agata Rompca kl. I c
Zofia Thiel  kl. I c
III miejsce
Agata Patok kl. Ie
Wiktoria Brieger kl. I a
I miejsce
Marta Noetzel kl .II b
II miejsce
Wojciech Bartusiak kl. II a
Bartek Formella kl. II e
III miejsce
Julia Pander kl. II a
Nadia Cherek  kl. II a

I miejsce

Patrycja Woźniak kl. III a
II miejsce
Zofia Żmich kl. III c
Molly Breen kl. III c
III miejsce
Martyna Januszewska kl. III e
Liliana Bemke kl. III a
Tomasz Bednarski kl. III c

Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace. Uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłowości oraz  talentu plastycznego.

Organizatorzy: Sławomira Puszczewicz i Irena  Szkaradzińska

 

Nauka przez zabawę z Laboratorium Pomysłów WittLAB w klasach młodszych

 

„MOJA PRZYGODA Z MISIEM” – rozstrzygnięcie konkursu

W związku z pandemią w tym roku szkolnym miało miejsce podsumowanie konkursu dla zeszłorocznych klas II  „Moja przygoda z misiem”. Była to 5 edycja konkursu zainicjowanego przez Radę Rodziców, którego celem jest m.in. propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

WYNIKI

I miejsce –  klasy  III a i III c

II miejsce – klasa III d

III miejsce – klasy  III b i III e

Każde dziecko otrzymało osobno zapakowaną nagrodę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy Radzie Rodziców.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Tego dnia uczniowie przekazali swoim nauczycielkom wykonane przez nich prace, które były wyrazem wdzięczności.

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać ojczyznę,
 jak dla niej pracować, kiedy dorosnę!
Będę starał się być dobrym kolegą”.
Ślubuję !

Powyższe tak ważne słowa ślubowania, wypowiedziały dzieci ze wszystkich klas pierwszych naszej szkoły.
9 października 2020 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ślubowania   i pasowania pierwszoklasistów. Ze względu na trwającą pandemię ślubowanie zostało podzielone na pięć tur. W tym dniu uczniowie nie mieli zajęć dydaktycznych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego, przemówieniu Pani Dyrektor Olgi Tomaszewskiej, a także krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci, rozpoczęto ceremonię ślubowania. Pierwszaki okazały hołd naszemu patronowi, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia, uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki przygotowane przez Rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów w nauce. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina.

 

Dzień chłopaka w klasie III D

Dziewczynki wręczyły kolegom upominki.

 

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 29.09.2020r. nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu pt.:  „Wokół Józefa Wybickiego i hymnu polskiego”. Do organizatorek konkursu wpłynęło wiele pięknych, pomysłowych prac dzieci. Nie było łatwo wybrać zwycięzców. Wszystkim dzieciom gratulujemy talentu.

LISTA NAGRODZONYCH

KLASY I:
I miejsce: Olek Topa  Ie
II miejsce: Wiktoria Brieger  Ia
III miejsce: Maria Chmielarz Ic
Wyróżnienia:
Zosia Thiel Ic
Agata Rompca Ic
KLASY II:
I miejsce: Amelka Ropel IIc
II miejsce: Jan Eremus IIa
III miejsce: Kinga Blok IId
Wyróżnienia:
Marta Noetzel IIb
Pola Bittner IIc
Ina Maj-Westfal IIb
W kategorii Wiersz:
I miejsce: Łucja Czaprowska IIIa
II miejsce: Igor Bittner IIIe
III miejsce: Dobrawa Borcowska IIa

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25.09.20r. z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia,   w klasie III d odbył się konkurs.

Tytuł Mistrza zdobył Jakub Jamróz, wicemistrzem został Paweł Kieza.

 

Pokaz taneczny Zumba kids dla  klas młodszych

 

Quiz  „Ratujmy  Naszą  Planetę”   dla klas I – III

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie:

KLASY  III miejsce:             Sandra Swiątkowska, kl IIa

Marcin Formela, kl II d

II miejsce:           Wojciech Bartusiak, kl IIa

Nadia Pokrywka,kl. IId

III miejsce:          Martyna Patok, kl IIa

                             Jan Eremus, kl IIa

KLASY  III

I miejsce:             Magdalena Kamińska, kl. IIId

Ksawery Jóskowski, kl. IIIc

II miejsce:           Tomasz Bednarski, kl. IIIc.

Jakub Wohs kl. IIId

III miejsce:          Łucja Czaprowska kl. IIIa

                            Alicja Maciejewska kl. IIIc     

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom quizu za bardzo staranne prace.

Organizatorki: A.Chodak, M.Dzienisz, E.Aleksandrowicz-Szwarc

 

Konkurs plastyczny – „Do szkoły idziemy – bezpieczni być chcemy”

Lista nagrodzonych w konkursie plastycznym p.t. „Do szkoły idziemy – bezpieczni być chcemy”

Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace. Wszystkim gratulujemy talentu plastycznego !

Klasy I

I miejsce -Amelia Tomys kl. I C

I miejsce – Aleksander Topa kl. I E

II miejsce – Filip Bemke kl. I C

II miejsce –Agata Rompca kl. I C

III miejsce – Izabela Jabłonowska kl.I E

III miejsce – Anna Jaskulska kl. I Ea

 Klasy II

I miejsce – Jan Eremus kl. II A

II miejsce – Anastazja Białk
kl. II D

III miejsce – Kinga Blok kl. II D

Klasy III

I miejsce – Alicja Maciejewska kl.III C

I miejsce – Tomasz Bednarski kl. III C

II miejsce -Liliana Bemke kl. III A

II miejsce – Zofia Żmich kl. III C

III miejsce-Martyna Januszewska kl. III E

III miejsce -Dawid Rynkiewicz kl. III C

Organizatorki: A.Chodak, E.Aleksandrowicz-Szwarc