Edukacja wczesnoszkolna

Klasa I C i II C Wycieczka do Sławutowa

Dnia 17 maja 2022 roku klasy 1 c i 2 c odwiedziły średniowieczną osadę w Sławutowie. Uczniowie podczas warsztatów piekarskich zrobili podpłomyki, które z dżemem były pyszne. Podczas warsztatów garncarskich każde z dzieci wykonało piękne, gliniane naczynie. Natomiast warsztaty z filcowania wymagały największego wysiłku i niejednej kropli potu na czole. Wysiłek opłacał się. Powstały kolorowe bransoletki. W trakcie zabaw średniowiecznych była rywalizacja i dużo uśmiechu. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pysznymi kiełbaskami. Każde z dzieci wróciło z pamiątkami i
mnóstwem wrażeń.

Pasowanie na czytelnika –  klasa I D

Dnia 16 maja br. uczniowie klasy 1d udali się do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka Aleksandra Kosmala  zapoznała uczniów z regulaminem i zasadami obowiązującymi w tym miejscu. Młodzi czytelnicy z przejęciem oczekiwali na moment otrzymania własnej karty bibliotecznej. Po jej otrzymaniu, stali się już pełnoprawnymi czytelnikami. Każdy wypożyczył swoją pierwszą książkę i obiecał, że będzie szanował i czytał dużo książek, bo czytanie rozwija i wzbogaca naszą wiedzę oraz wyobraźnię.

Zajęcia ekologiczne w III A

Podczas zajęć ekologicznych uczniowie klasy III A wyhodowali sadzonki różnych roślin, które posadzili w szkolnym ogródku.

 Sadzimy i siejemy rośliny klasa I C 

Dnia 18 maja br. klasa 1c zajęła się sianiem rzodkiewki i sadzeniem begonii w przyszkolnym ogródku. Po przygotowaniu gleby dzieci posiały i posadziły roślinki. Każdy z uczniów z ochotą zabrał się do pracy. Dzieci pamiętały też o oznaczeniu roślin i podlaniu. Ogródek posłuży do codziennej obserwacji.

Sukces uczennicy z klasy II E

Izabela Jabłonowska z klasy II E zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym z okazji XIX edycji Tygodnia Bibliotek zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Tematem  przewodnim konkursu było hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Serdecznie gratulujemy!

 

Lekcja biblioteczna I C

Dnia 11 maja br. klasa 1 c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w naszej szkolnej bibliotece. Zajęcia dla uczniów przygotowała p. Aleksandra Kosmala. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom o bogatym księgozbiorze znajdującym się w bibliotece. To ponad 21 tysięcy książek. Zapoznała dzieci z regulaminem i zasadami obowiązującymi w szkolnej bibliotece. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Dzieci obiecały, że często będą odwiedzały szkolną bibliotekę, ponieważ bardzo lubią czytać.

Zajęcia przyrodnicze w klasie I D

 

Klasa III C Warsztaty w EKOFABRYCE w Wejherowie

Klasa III C odwiedziła Eko- Fabrykę w Wejherowie przy ulicy Fabrycznej. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów, braliśmy udział w warsztatach a także zwiedziliśmy pięknie odrestaurowany budynek starej fabryki parkietów, przekształcony obecnie w Eko-Fabrykę.

Klasa I C Warsztaty w EKOFABRYCE w Wejherowie

5 maja br. klasa 1 c ponownie odwiedziła Ekofabrykę w Wejherowie. Tym razem uczniowie malowali torby bawełniane wg własnych pomysłów. Były więc przeróżne elementy. Pojawiły się słoneczka, tęcze, nasza planeta, postacie i oczywiście serca. Powstały piękne, kolorowe torby na zakupy. Niedługo Dzień Matki, więc upominek dla mam już gotowy. Dzieci wróciły zachwycone i radosne do szkoły.

Apel klasy młodsze 

 

Klasa I C Wyjście do EKOFABRYKI w Wejherowie

Dnia 26.04. 2022 roku klasa 1 c odwiedziła Ekofabrykę w Wejherowie i uczestniczyła w bezpłatnych warsztatach pt.: „Bomby nasienne”. Uczniowie mieli też okazję zwiedzić Ekofabrykę i wysłuchać informacji przedstawionych przez p. Magdę, która zajmuje się oprowadzaniem grup i prowadzeniem warsztatów. „Bomby nasienne” dzieci zrobiły z mieszanki ziemi, gliny i wody. Następnie wypełniły nasionami roślin miodnych. „Bomby nasienne” dzieci zabrały do domu. Po wyschnięciu mogą rozrzucić je w wybranym przez siebie miejscu np.: przydomowym ogródku, parku czy lesie. W ten sposób dzieci przyczynią się do wzbogacenia roślinności tak potrzebnej owadom.

Klasa II E sadzi rośliny…

Klasa II E postanowiła posadzić rośliny w swojej sali. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku i samodzielnie zasadziły w doniczkach wybrane przez siebie rodzaje. Trochę ziemi, nasion, cebulek roślin i do dzieła! Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej wśród uczniów. Hodowla roślin umożliwia dzieciom poznawanie budowy roślin, ich potrzeby. W ten sposób dzieci uczą się cierpliwość, sumienności, systematyczności, dokładności, czyli bycia dobrym obserwatorem przyrody. Dzieci świetnie sobie poradziły w nowej roli.

Dzień Ziemi

Dnia 25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się apel przygotowany przez klasę II A, na którym wystąpiły również dzieci z klasy III A. Podczas apelu został rozstrzygnięty całoroczny quiz ekologiczny. Podsumowano również konkurs plastyczny na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu ,,Mój komputerowy świat – bezpieczni w sieci ” organizowany przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Klasa I B i I E na wycieczce w Grabowcu 

23 kwietnia klasy Ib oraz Ie wybrały się na wycieczkę do Grabowca. Dzieci miały okazję pojeździć konno, wykonać samodzielnie prezent dla ukochanej mamy, upiec swoją pizzę. Odbyły się również zajęcia przyrodnicze w lesie. Każdy miał również czas na swobodne zabawy w pięknych okolicznościach przyrody. Był to wyjazd pełen wrażeń!

Teatrzyk w Powiatowej Bibliotece

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości, dostarczają mu bowiem obrazu pewnego przebiegu zdarzeń, pozwalają przeżyć napięcia wobec tego, co może się stać i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”. R. Miller

Dzieci z klas I A i I E zostały zaproszone przez Bibliotekę Powiatową w Wejherowie na spektakl „Piękna i Bestia” w wykonaniu Teatru lalkowego Vaska z Torunia. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą, kulturalną przygodę!

Lekcja kultury 

22 kwietnia klasy II A, II D i II E pod opieką nauczycieli wybrały się na imponujące widowisko pt. „Piotruś Pan” do Teatru Muzycznego w Gdyni. Baśniowa scenografia, technologia 3D, efekty specjalne, gra aktorska wzbudziły zachwyt małych i dużych widzów.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

21 i 22 kwietnia uczniowie z klas młodszych włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Wyruszyli na okoliczne tereny zbierając oraz segregując śmieci. Dzieci z ogromnym zapałem porządkowały miejsca, w których mieszkają, dając dobry przykład sąsiadom i starszym kolegom. Możemy mieć nadzieję, że proekologiczne działania dzieci będą początkiem dobrych zmian dla naszej planety.

I B na warsztatach w bibliotece

Ekologia w klasie III A 

Dnia 12.04.2022 uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią , pod czujnym okiem Pani Dyrektor Aleksandry Klawitter- Pohnke posadzili drzewka wokół szkoły. Była to wspaniała lekcja ekologii. Rośliny posadzone wokół szkoły wpłyną korzystnie na jakość powietrza, a tym samym na nasze zdrowie.

Zajączki w klasach I

Poszukiwanie przez dzieci pochowanych jajek i słodyczy, które oczywiście zostawił zajączek, jest w naszym kraju coraz popularniejsze.

Dzień przed wielkanocną przerwą świąteczną, uczniowie klas pierwszych udali się na tropienie prezentów od zajączka.

W czasie zabawy na świeżym powietrzu wszystkim dzieciom towarzyszyło dużo uśmiechu i radości.

Wesołych Świąt!

Śniadanie wielkanocne w klasie II D

Klasa III C wiosenny spacer

Klasa I C wyjście do kina

Konkurs Rady Rodziców pt” Mój ulubiony pluszak” dla klas II , wyniki:

I miejsce – Maksym Posternak kl II c

II miejsce – Hania Grzona kl II c oraz Dorota Markowska kl II c

III miejsce – Filip Bemke kl II c oraz Leon Kopeć kl II b

Wyróżnienia : Nikola Sendor, Joanna Brieger, Mateusz Ziółkowski, Amelia Tomys, Maria Chmielarz

Serdecznie gratulujemy wszystkim !!!

Klasa I C Warsztaty pt.: „Budowanie mózgu”

Dnia 1 kwietnia br. odbyły się warsztaty pt.: „Budowanie mózgu”, które przygotował p. dr Wojciech Glac, rodzic uczennicy z klasy I C. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat budowy mózgu i zbudować mózg wykorzystując rolkę papierową, która przedstawiała pień mózgu. Z pniem mózgu uczniowie łączyli wykonane własnoręcznie kolejne części mózgu. Każde z dzieci wykonało makietę mózgu. Zajęcia z p. dr Wojciechem Glac wzbudziły w dzieciach ciekawość i radość. Serdecznie dziękujemy p. dr Wojciechowi Glac.

Wycieczka klas III A i III B

Dnia 30 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, której celem był udział w samodzielnym wykonywaniu eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to kształcenie myślenia przyczynowo-skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.

Klasa I C lekcja biblioteczna

https://www.pbpw.pl/examples/1176-lekcja-biblioteczna-18-03-2022

Warsztaty robienia pizzy w klasach II D i II E

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój przyjaciel kot”

W Szkolnym Konkursie  Plastycznym „Mój przyjaciel kot” brali udział uczniowie klas I -III.

Celem konkursu było  kształtowanie pozytywnej postawy wobec kotów oraz uwrażliwienie na ich los oraz promowanie twórczej  aktywności młodych plastyków, rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości.

To już kolejna edycja „kociego” konkursu, w którym uczestnicy musieli  wykonać dowolną techniką płaską pracę plastyczną. Prace oddane przez młodych artystów wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik: wyklejanki, wydzieranki, obrazy malarskie, pastele olejne,  wyszywanki i wylepianki z plasteliny.

Prace były oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalności, sposobu interpretacji tematu, oraz walorów estetycznych.

Napłynęło bardzo dużo pięknych prac.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom składamy wielkie gratulacje!

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce

Lena Niżnik  z klasy I A

II miejsce

Karolina Ferra   z klasy III B

III miejsce

Tomasz Kozioł z klasy I A

Wyróżnienia: Milena Hramitko II E, Wiktoria Mrozowska II D, Aleksandra Mathea I A, Amelia Mach kl. I A, Szymon Żełudkowski kl. I C, Wojciech Kamiński kl. II D

Konkurs plastyczno-językowy

Uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym My Picture Dictionary. Konkurs polegał na zobrazowaniu dowolną techniką wybranego przez siebie angielskiego słowa. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych. Dziękujemy wszystkim za piękne i pomysłowe prace. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Agata Glac kl. I c

II miejsce- Amelia Tomys kl. II c oraz Izabela Jabłonowska kl. II e (ex aequo)

III miejsce- Wiktoria Mrozowska kl. II d oraz Wiktoria Brieger kl. II a (ex aequo)

Wyróżnienia: Marcin Magrian kl. II d, Kacper Sulkowski kl. I c, Polina Shvets kl.IIc.

Dziękujemy wszystkim za piękne i pomysłowe prace. Przypomnijmy, że prace były oceniane pod względem poprawności językowej oraz ciekawego, twórczego ujęcia tematu.

Hanna Urban

Katarzyna Kowalewska

Apel z okazji 77 rocznicy zwycięstwa nad nazizmem w mieście Wejherowie 

Dnia 11 marca 2022 r. o godzinie 11.15  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Wyzwolenia Wejherowa, który przygotowała klasa III D wraz z wychowawcą Aleksandrą Langa. Uczniowie przedstawili wspomnienia w przeddzień wyzwolenia Wejherowa spisane przez świadka  tamtych wydarzeń Bronisława Nietykszy. Klasa III D uświetniła swój występ piosenkami oraz wierszami autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Akompaniowała pani Beata Fokcińska.

Zdrowe kanapki 

Dnia 11 marca br. klasa I C wykonała „śmieszne” kanapki. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że kanapki były nie tylko śmieszne, ale przede wszystkim zdrowe i pyszne. Przygotowanie kanapek sprawiło uczniom wiele radości.

Lekcje WF-U

Na lekcjach wf-u dzieci nie tylko ćwiczą, ale również świetnie bawią się.

Dzień Kobiet w klasach młodszych

Klasa I C zajęcia przyrodnicze

Dnia 3 marca br. klasa I C uczestniczyła w kolejnych zajęciach przyrodniczych pt.: „Ptaki drapieżne”.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022

W klasach młodszych w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w lutym odbyły się zabawy językiem polskim w roli głównej.

Rozwiązywaliśmy zagadki językowe i rebusy. W czasie przerw ćwiczyliśmy „Łamańce językowe”. Niecodzienne zabawy polszczyzną wzbudziły wiele emocji i radości, a także dostarczyły pokaźną porcję nowej wiedzy.

 

Staramy się ze wszystkich sił

Dnia 10 lutego br. klasa I C uczestniczyła już po raz trzeci w zajęciach czytelniczych w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Zajęcia jak zawsze były ciekawe i pouczające. Więcej informacji: https://www.facebook.com/1539171496343405/posts/2925944174332790/

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego. W związku z trwającą pandemią, klasa IE postanowiła zrealizować przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa online z wykorzystaniem potencjału internetu. Zachęcamy do obejrzenia, a Rodziców i Opiekunów odsyłamy do stronki:

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

 

Zabawy karnawałowe

Karnawał to wspaniały okres zimowych zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

W drugim tygodniu lutego w klasach młodszych odbyły się bale karnawałowe. W szkole można było zobaczyć kolorowe postacie. Dzieci przebrały się za bohaterów bajek i nie tylko. Można było spotkać wróżki, królewny, jednorożce, kowbojów, ZORRO, Batmana … nie sposób zliczyć wszystkich postaci.

 

Zajęcia przyrodnicze klasa I D

1 lutego br. uczniowie klasy I D wzięli udział w zajęciach przyrodniczych na temat „ Uczucia wśród zwierząt ”. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawostki z życia różnych gatunków zwierząt oraz sposoby w jaki okazują sobie uczucia przyjaźni, sympatii, troski, a nawet miłości. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne. To były ciekawe i pouczające zajęcia.

Zajęcia przyrodnicze klasa I C

Z okazji zbliżających się Walentynek klasa I C uczestniczyła w zajęciach pt.: „Uczucia wśród zwierząt” w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Wejherowie. Uczniowie dowiedzieli się, że zwierzęta mają pewne cechy związane z empatią np.: wśród małp młode pozbawione rodzica bywa przyjmowane przez innego osobnika do rodziny i wychowywane jak własne. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązały zadania i otrzymały nagrody. To były bardzo interesujące zajęcia.

Zajęcia przyrodnicze

Dnia 27.01.2022 roku klasy I C i II C uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych pt.: „Nietoperze” zorganizowane przez Dział Edukacji Przyrodniczej w Wejherowie. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję poznać gatunki nietoperzy, ich zwyczaje, wysłuchać ciekawostek, poznać siedlisko nietoperza, który osiedlił się w naszym mieście. Na zakończenie wykonali zadanie przygotowane przez edukatora. Dzieci wróciły pełne wrażeń do szkoły i już czekają na kolejne zajęcia pt.: „Uczucia wśród zwierząt”.

Wyjście klasy I D do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie

 

Wyjście klasy I C do Powiatowej Biblioteki Publicznej

Dnia 11.01.2022 roku klasa I C wzięła udział w kolejnej lekcji bibliotecznej pt.: „Jakie zawody wykonują rodzice”. Na zajęcia uczniowie przygotowali rzeczy, które wiążą się z zawodami wykonywanymi przez ich rodziców. Pośród zawodów wykonywanych przez rodziców uczniów min. znalazły się: wykładowca akademicki, programista, księgowa, fizjoterapeutka, kontroler jakości, psycholog, nauczyciel. Uczniowie chętnie opowiadali czym zajmują się ich rodzice. Świetnie orientowali się na czym polega praca ich mam i tatusiów. Po wysłuchaniu zagadek dzieci wykonały zadania przygotowane przez panią bibliotekarkę. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć w bibliotece.

https://www.pbpw.pl/examples/1124-lekcje-biblioteczne-7

Bilet do biblioteki dla klas II – III

Z okazji powrotu do nauki stacjonarnej biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II i III do udziału w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszamy także rodziców. Chętni uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Bilet działa jak kupon rabatowy w sieciówkach. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń wybiera sobie książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzymuje dyplom lub nagrodę. Akcja zakończy się w kwietniu tego roku.

Wyzwanie czytelnicze w klasie II E

Przez cały grudzień uczniowie z klasy II E brali udział w wyzwaniu czytelniczym zorganizowanym przez wychowawcę. Zadaniem uczniów było codzienne czytanie przez co najmniej 20 minut.

Laureaci wyzwania czytelniczego:

I miejsce: Izabela Jabłonowska

II miejsce: Anna Jaskulska

III miejsce: Maciej Pilipionek

Wyróżnienia: Oliwier Błażk, Agata Patok, Nikodem Perszon, Bartek Sobiecki, Olek Topa, Lena Tyszko, Julia Wariasz, Dawid Żółtowski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Sukces uczennicy z klasy II E

Julia Wariasz uczennica klasy II E zdobyła I miejsce w konkursie rysunkowym w ramach XIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Stanisław Herman Lem – inspiruje” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Serdecznie gratulujemy! Brawo!

Wigilie klasowe

Ten tydzień w naszej szkole był wyjątkowy. Odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie śpiewali kolędy, wymieniali się upominkami, oglądali świąteczne filmy. Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia, częstowali się słodyczami i pysznościami, które zagościły na klasowych stołach.

Świąteczne ozdabianie pierników

Piękny, korzenny zapach pierników, jest jednym z zapachów kojarzących się ze zbliżającymi Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy I D mieli okazję poczuć namiastkę świątecznej atmosfery. Z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem ozdobili pierniki, których walory smakowe będą mieli okazję docenić podczas spotkań wigilijnych.

 

Sukces ucznia klasy I C

Uczeń z klasy I  C Leon Łuszkiewicz został laureatem I WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt.:,, Moje Drzewko Bożonarodzeniowe” dla uczniów z klas I.
14 XII 2021 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. ,,Moje Drzewko Bożonarodzeniowe”, na który wpłynęło mnóstwo, bo aż 700 prac plastycznych: przepięknych, kolorowych, pomysłowych, ciekawych, zaskakujących starannością wykonania i ogromną inwencją twórczą.
Jury w składzie: Magdalena Kosater, Anna Bugajna, Aleksandra Drath oraz Małgorzata Finik oceniając prace brało pod uwagę :
– zgodność pracy z tematem konkursu
– oryginalność
– kreatywność
– walory estetyczne
– dobór technik i środków plastycznych.

Serdecznie gratulujemy!

Mikołajki w klasie I C

Dnia 6 grudnia 2021 roku w klasie I C odbyły się Mikołajki. Dzieci obejrzały spektakl pt.:”Mikołaj, który zapomniał”, pokaz magika, a po powrocie do szkoły wzięły udział w Festiwalu kolęd i pastorałek, a także w kiermaszu świątecznym. To był wyjątkowy dzień.

Wyjście klasy I C do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie

Więcej zdjęć: https://www.pbpw.pl/examples/1109-lekcje-biblioteczne-2

 

Wycieczka klas I E, II A, II D, II E na spotkanie ze Św. Mikołajem 

 

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu PIERNIKOWA MAGIA ŚWIĄT

 

Sukces klasy II E

Klasa II E wygrała oczyszczacz powietrza do sali w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie śmieci” będącym elementem edukacyjnej kampanii społecznej pt. ŚMIECI?! KTO TO WIDZIAŁ?! Organizatorem Konkursu był Tatrzański Park Narodowy.

Brawo!

Zabawy zimowe IC, IIE, IIIA

 

Alpaki w szkole

26 listopada 2021 r. uczniowie z klasy II E i III C mieli okazję przeniesienia swoich endorfin na wyższy poziom podczas zajęć z alpakami.

Alpaki to zwierzęta niezwykle przyjazne, inteligentne i łagodne w obyciu. Bardzo szybko można zyskać ich sympatię i zaufanie – nie wykazują zachowań agresywnych. Aplakoterapia to forma spędzania czasu w towarzystwie alpak.

Alpakoterapia polecana jest m.in. ludziom borykającym się z zaburzeniami nerwicowym, lękowymi bądź depresją – ponadto może też być wsparciem dla osób dotkniętych chorobą nowotworową.  Ma ogromne znaczenie również jako metoda wspomagająca rozwój dzieci w wielu sferach. Działa na najmłodszych motywująco, zachęcając ich do podejmowania aktywności ruchowej, kształtuje kompetencje społeczne oraz komunikacyjne. Bliski kontakt z aplakami sprzyja też rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu, łagodząc tym samym uczucie niepokoju. Alpakoterapię poleca się np. dzieciom nadpobudliwym, z problemami rozwojowymi, zespołem Downa, autyzmem oraz porażeniem mózgowym. Po dzisiejszym dniu wszyscy pokochaliśmy alpaki.

Wyjście do kina klasy I C

Dnia 25 listopada 2021 r.  klasa I C wybrała się do Wejherowskiego Centrum Kultury na film pt.: „Pszczółka Maja. Mały Wielki Skarb”. Maja to najbardziej znana pszczółka wśród dzieci. Uczniowie z radością obejrzeli nowe przygody Mai i Gucia.

Zajęcia plastyczno-techniczne w klasie I C

Dnia 24 listopada 2021 r. uczniowie klasy I C na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali kukiełki i pacynki. Lalki wykonali z niepotrzebnych rzeczy, które można znaleźć w domu. Powstały oryginalne i pomysłowe prace, które dzieci wykorzystają do zabawy w teatr.

Sukces klas pierwszych

Dnia 17 listopada 2021 roku po raz czwarty odbył się organizowany przez naszą szkołę Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół naszego regionu. Przewodniczącą jury była pani Ewa Rocławska. Jury oceniało dobór repertuaru, dykcję, emisję głosu i wyraz artystyczny. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Wejherowa, Bolszewa, Szemuda i Gościcina. W kategorii klas I-III należało zaśpiewać dowolny utwór patriotyczny. W kategorii soliści reprezentowała naszą szkołę Agata Glac, natomiast w kategorii duety Maria Sobkiewicz i Lena Talipska. Uczennice były najmłodszymi uczestniczkami konkursu i odniosły ogromny sukces. Agata Glac zajęła II miejsce w swojej kategorii, a Maria Sobkiewicz i Lena Talipska zajęły I miejsce. Występy uczestników konkursu były na wysokim poziomie co podkreśliła pani dyrektor Olga Tomaszewska. Gratulujemy serdecznie!

https://telewizjattm.pl/dzien/2021-11-17/57393-piesni-patriotyczne-na-miedzyszkolnym-konkursie.html?play=on

https://nadmorski24.pl/aktualnosci/51803-uczniowie-zaspiewali-piesni-patriotyczne#

 

Święto Niepodległości – apel dla uczniów klas I – III

W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole piękna lekcja historii z okazji obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy II C i II D przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych.
Przeżyliśmy piękne chwile, wczuwając się w klimat 11 listopada 1918 roku, gdy Polacy po 123 latach niewoli witali Ojczyznę wolną i wspaniałą.

Podczas apelu zostały wręczone nagrody za szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Ojczyzna”.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I- III „ Moja Ojczyzna ”

I miejsce : Filip Płotka kl. I b , Marcin Magrian kl. II d,  Patrycja  Junko kl.IIIc

II miejsce : Szymon Żełudkowski  kl. I c, Julia Wariasz kl. II e, Wiktoria Mrozowska II d, Karolina Krzyżanowska kl. III c

III miejsce : Maria Sobkiewicz kl. I d, Aleksander  Topa kl. II e, Zofia Thiel kl.2 c, Izabela Jabłonowska kl. II e, Marcin Formella III c

Wyróżnienia : Paweł Kozioł kl. I b, Marcel Bączyk kl. I c, Wiktoria Brieger kl. II a

Gratulujemy !

Wycieczka klasy II D i II E do AirSpace

Dnia 5 listopada 2021 r. klasy  II D i II E wzięły udział w wycieczce do AirSpace w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach o kosmosie. Mieli okazje poszerzenia wiedzy dotyczącej Układu Słonecznego. Wiele satysfakcji sprawiła im praca w grupach. Po wysiłku umysłowym nastąpił poczęstunek w postaci pizzy. Następnie dzieci udały się spożytkować swoje zapasy energii na dmuchanym placu zabaw. Radości i zabawom nie było końca. Uczniowie wrócili we wspaniałych humorach.

Wyjazd klas III do Piaśnicy

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klas trzecich  uczestniczyli w wycieczce do Piaśnicy, aby oddać hołd ofiarom pomordowanym podczas II wojny światowej. Ta lekcja historii długo pozostanie w ich pamięci.

Robimy surówkę klasa III C

Jesień w klasie I C

Lubimy jesień i jej kolory.

Pamiętamy o zmarłych- klasowe wyjście na cmentarz 

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku  zmarłych. Spacer alejkami starego cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na grobach.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Różańce

Uczniowie klas pierwszych i drugich w październiku wykonywali różańce, które są bardzo piękne. Różańce zdobią hol szkolny.

Wycieczka klas I E i II C

Dnia 21 października dzieci z klas I E oraz II C wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego w Tuchlinie. Uczniowie, pod opieką przewodnika, mieli okazję  zobaczyć kilkadziesiąt  gatunków egzotycznych zwierząt.

Niektóre zwierzaki pozwoliły się dotknąć!  Nie zabrakło śmiałych, którzy pomogli przenieść groźnego węża, nakarmili papużki i dotknęli warana. Zachwyt wzbudziła biała papuga o imieniu Patryk, która oklaskami dała się namówić  na akrobatyczne popisy.

Równie ciekawą atrakcją było kino 3D, gdzie został wyświetlony długometrażowy film, przedstawiający fascynującą historię dinozaurów.

Ten wspaniały dzień zakończył się pysznym, wspólnym obiadem. Przed wyjazdem dzieci miały okazję kupić piękne pamiątki i pobawić się na placu zabaw.

Wyjście do kina klas II

22 października uczniowie klas: II A, II D, II E wybrali się do kina na film pt. „Ron Usterka”. Uczniowie mogli dowiedzieć się z animacji, czym jest przyjaźń i dlaczego jest nam potrzebna? Jak pielęgnować relacje w dobie zdalnej komunikacji? W jaki sposób dążyć ku samoakceptacji i na czym polega istota prawdziwej przyjaźni. Była to bardzo pouczająca lekcja w kinie.

Apel o bezpieczeństwie

19 października odbył się apel dla klas 1- 3 na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z klasy I A  oraz z klasy III D zaprezentowali część artystyczną: wiersze i piosenki o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy omawiali zasady ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, unikania niebezpieczeństw oraz zasad korzystania przez dzieci z dostępnych powszechnie pojazdów takich jak rower czy hulajnoga.

Wyjście do kina klasy III A

Dnia 15.10.2021 r. uczniowie klasy III A uczestniczyli w wielkiej kinowej lekcji przyjaźni i ekologii oglądając film „Ainbo, strażniczka Amazonii”.

Wycieczka klas II A  i II D

Dnia 13 października odbyła się wycieczka klasy II A i II D do Tuchlina Egzotycznego Zoo Kaszuby. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji przyrody, mieli okazję wzbogacenia swojej wiedzy dotyczącej życia i zwyczajów papug, jaszczurek, największych węży świata, licznych gatunków skorpionów oraz pająków. Uczniowie pod opieką przewodnika obejrzeli zwierzaki, dowiedzieli się wielu ciekawostek na ich temat, mogli dotknąć i zrobić zdjęcia z wybranymi okazami. Olbrzymią atrakcją dla uczniów była rozgadana papuga Ara Ararauna, czy roztańczona papuga Kakadu-Didżej. Dużą atrakcją okazała się zagroda z królikami i świnkami morskimi, które dzieci mogły pogłaskać i nakarmić. Uczniowie mieli również możliwość nakarmienia papużek nektarem papużki. Ponadto dzieci wzięły udział w pokazie filmu 3 d dotyczącego życia zwierząt morskich. Całość wycieczki uwieńczył zdrowy obiadek w restauracji Ara oraz sklep z pamiątkami i wesołe zabawy na placu zabaw.

Wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku klasa I C

12 października 2021 roku klasa I C odwiedziła Park Ewolucji w Sławutówku. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wykonały wg własnych pomysłów magnesy z dinozaurem. Po spacerze z przewodnikiem ścieżką edukacyjną udały się do batyskafu, gdzie mogły obejrzeć prehistoryczny podwodny świat. Atrakcją była też piramida i przejażdżka na rollercoasterze. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji w Parku Ewolucji i szczęśliwe wróciły do szkoły.

Wycieczka do Gowińskiej Zagrody

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w klasach II

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze poprowadzili zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów klas II. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła ochrony środowiska naturalnego w ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie, ale również bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole, oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

Podczas pogadanki uczniowie utrwalili wiadomości na temat pracy strażnika. Mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów.

Zajęcia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

11 października z okazji Nocy Bibliotek Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprosiła naszych uczniów na seans filmowy pt.„Operacja Człowiek w czerni”. Uczniowie obejrzeli kryminał familijny o parze młodych detektywów. Była to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2m”. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zajęcia ekologiczne w III A

Dnia 05.10.2021 r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Drzewa, uczniowie klasy III A aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, w których trakcie posadzili drzewka na terenie naszej szkoły.

Spotkanie z psem policyjnym w klasie II A

Porządkowanie grobu – paleniska nr 1 w Piaśnicy

Dnia 1 października 2021 grupa świetlicowa z opiekunem panią M. Rompca uporządkowała w Piaśnicy Palenisko nr 1, którym opiekuje się nasza szkoła.

Ślubowanie klas I

29 września 2021 r. w dniu obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyło się ślubowanie uczniów z klas I. Tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Podczas tej uroczystości obecni byli te rodzice uczniów oraz zastępca prezydenta miasta – pan Arkadiusz Kraszkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Liliana Breen.

klasa I a

klasa I b

klasa I c

klasa I d

klasa I e

Sukces ucznia klasy II C

Uczeń klasy II c Filip Bemke został laureatem powiatowego konkursu plastycznego realizowanego w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.
29 września 2021 r. w Gdańsku odbyła się gala wręczenia nagród, w której uczestniczył Filip i odebrał nagrodę wraz z dyplomem.
Filipowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolorowe kanapki w II A

Jesień w II A

Jesienne postacie w I C

Na zajęciach technicznych uczniowie wykonali kasztanowo-żołędziowe ludziki, które ozdobią pokoje dzieci. Podczas zajęć było dużo radości i powstały niezwykle udane prace.

Wycieczka II D i II E

Dnia 20 września odbyła się wycieczka klas II D II E do Loopy’s World w Gdańsku.
Uczniowie brali udział w swobodnych zabawach na terenie Loopy’s. Uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach tematycznych „Zdrowie to podstawa”. Skorzystali również z oferty restauracyjnej, spożywając wspólny posiłek. Dzieci brały również udział w warsztatach tworzenia slime. Dobry nastrój i doskonała zabawa nie opuszczały nikogo. Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

Sprzątanie Świata

Jak co roku klasa II C przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Przedstawienie ekologiczne

14 września 2021 roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły udali się do Filharmonii Kaszubskiej na spektakl ekologiczny „Dusza Lasu”. Spektakl opowiadał o problemach związanych ze śmieciami znajdującymi się  w naszym najbliższym otoczeniu. Mówił także o smogu, odpadach, które znajdujemy w lasach i w otwartej przestrzeni i podpowiadał widzom jak temu zaradzić. Zachęcał też uczniów do segregowania śmieci i zachowań proekologicznych w różnych sytuacjach.