Edukacja wczesnoszkolna

Sukces klasy II E

Klasa II E wygrała oczyszczacz powietrza do sali w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie śmieci” będącym elementem edukacyjnej kampanii społecznej pt. ŚMIECI?! KTO TO WIDZIAŁ?! Organizatorem Konkursu był Tatrzański Park Narodowy.

Brawo!

Zabawy zimowe IC, IIE, IIIA

Alpaki w szkole

26 listopada 2021 r. uczniowie z klasy II E i III C mieli okazję przeniesienia swoich endorfin na wyższy poziom podczas zajęć z alpakami.

Alpaki to zwierzęta niezwykle przyjazne, inteligentne i łagodne w obyciu. Bardzo szybko można zyskać ich sympatię i zaufanie – nie wykazują zachowań agresywnych. Aplakoterapia to forma spędzania czasu w towarzystwie alpak.

Alpakoterapia polecana jest m.in. ludziom borykającym się z zaburzeniami nerwicowym, lękowymi bądź depresją – ponadto może też być wsparciem dla osób dotkniętych chorobą nowotworową.  Ma ogromne znaczenie również jako metoda wspomagająca rozwój dzieci w wielu sferach. Działa na najmłodszych motywująco, zachęcając ich do podejmowania aktywności ruchowej, kształtuje kompetencje społeczne oraz komunikacyjne. Bliski kontakt z aplakami sprzyja też rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu, łagodząc tym samym uczucie niepokoju. Alpakoterapię poleca się np. dzieciom nadpobudliwym, z problemami rozwojowymi, zespołem Downa, autyzmem oraz porażeniem mózgowym. Po dzisiejszym dniu wszyscy pokochaliśmy alpaki.

Wyjście do kina klasy I C

Dnia 25 listopada 2021 r.  klasa I C wybrała się do Wejherowskiego Centrum Kultury na film pt.: „Pszczółka Maja. Mały Wielki Skarb”. Maja to najbardziej znana pszczółka wśród dzieci. Uczniowie z radością obejrzeli nowe przygody Mai i Gucia.

Zajęcia plastyczno-techniczne w klasie I C

Dnia 24 listopada 2021 r. uczniowie klasy I C na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali kukiełki i pacynki. Lalki wykonali z niepotrzebnych rzeczy, które można znaleźć w domu. Powstały oryginalne i pomysłowe prace, które dzieci wykorzystają do zabawy w teatr.

Sukces klas pierwszych

Dnia 17 listopada 2021 roku po raz czwarty odbył się organizowany przez naszą szkołę Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół naszego regionu. Przewodniczącą jury była pani Ewa Rocławska. Jury oceniało dobór repertuaru, dykcję, emisję głosu i wyraz artystyczny. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Wejherowa, Bolszewa, Szemuda i Gościcina. W kategorii klas I-III należało zaśpiewać dowolny utwór patriotyczny. W kategorii soliści reprezentowała naszą szkołę Agata Glac, natomiast w kategorii duety Maria Sobkiewicz i Lena Talipska. Uczennice były najmłodszymi uczestniczkami konkursu i odniosły ogromny sukces. Agata Glac zajęła II miejsce w swojej kategorii, a Maria Sobkiewicz i Lena Talipska zajęły I miejsce. Występy uczestników konkursu były na wysokim poziomie co podkreśliła pani dyrektor Olga Tomaszewska. Gratulujemy serdecznie!

https://telewizjattm.pl/dzien/2021-11-17/57393-piesni-patriotyczne-na-miedzyszkolnym-konkursie.html?play=on

https://nadmorski24.pl/aktualnosci/51803-uczniowie-zaspiewali-piesni-patriotyczne#

 

Święto Niepodległości – apel dla uczniów klas I – III

W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole piękna lekcja historii z okazji obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy II C i II D przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych.
Przeżyliśmy piękne chwile, wczuwając się w klimat 11 listopada 1918 roku, gdy Polacy po 123 latach niewoli witali Ojczyznę wolną i wspaniałą.

Podczas apelu zostały wręczone nagrody za szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Ojczyzna”.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I- III „ Moja Ojczyzna ”

I miejsce : Filip Płotka kl. I b , Marcin Magrian kl. II d,  Patrycja  Junko kl.IIIc

II miejsce : Szymon Żełudkowski  kl. I c, Julia Wariasz kl. II e, Wiktoria Mrozowska II d, Karolina Krzyżanowska kl. III c

III miejsce : Maria Sobkiewicz kl. I d, Aleksander  Topa kl. II e, Zofia Thiel kl.2 c, Izabela Jabłonowska kl. II e, Marcin Formella III c

Wyróżnienia : Paweł Kozioł kl. I b, Marcel Bączyk kl. I c, Wiktoria Brieger kl. II a

Gratulujemy !

Wycieczka klasy II D i II E do AirSpace

Dnia 5 listopada 2021 r. klasy  II D i II E wzięły udział w wycieczce do AirSpace w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach o kosmosie. Mieli okazje poszerzenia wiedzy dotyczącej Układu Słonecznego. Wiele satysfakcji sprawiła im praca w grupach. Po wysiłku umysłowym nastąpił poczęstunek w postaci pizzy. Następnie dzieci udały się spożytkować swoje zapasy energii na dmuchanym placu zabaw. Radości i zabawom nie było końca. Uczniowie wrócili we wspaniałych humorach.

Wyjazd klas III do Piaśnicy

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klas trzecich  uczestniczyli w wycieczce do Piaśnicy, aby oddać hołd ofiarom pomordowanym podczas II wojny światowej. Ta lekcja historii długo pozostanie w ich pamięci.

Robimy surówkę klasa III C

Jesień w klasie I C

Lubimy jesień i jej kolory.

Pamiętamy o zmarłych- klasowe wyjście na cmentarz 

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku  zmarłych. Spacer alejkami starego cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na grobach.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Różańce

Uczniowie klas pierwszych i drugich w październiku wykonywali różańce, które są bardzo piękne. Różańce zdobią hol szkolny.

Wycieczka klas I E i II C

Dnia 21 października dzieci z klas I E oraz II C wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego w Tuchlinie. Uczniowie, pod opieką przewodnika, mieli okazję  zobaczyć kilkadziesiąt  gatunków egzotycznych zwierząt.

Niektóre zwierzaki pozwoliły się dotknąć!  Nie zabrakło śmiałych, którzy pomogli przenieść groźnego węża, nakarmili papużki i dotknęli warana. Zachwyt wzbudziła biała papuga o imieniu Patryk, która oklaskami dała się namówić  na akrobatyczne popisy.

Równie ciekawą atrakcją było kino 3D, gdzie został wyświetlony długometrażowy film, przedstawiający fascynującą historię dinozaurów.

Ten wspaniały dzień zakończył się pysznym, wspólnym obiadem. Przed wyjazdem dzieci miały okazję kupić piękne pamiątki i pobawić się na placu zabaw.

Wyjście do kina klas II

22 października uczniowie klas: II A, II D, II E wybrali się do kina na film pt. „Ron Usterka”. Uczniowie mogli dowiedzieć się z animacji, czym jest przyjaźń i dlaczego jest nam potrzebna? Jak pielęgnować relacje w dobie zdalnej komunikacji? W jaki sposób dążyć ku samoakceptacji i na czym polega istota prawdziwej przyjaźni. Była to bardzo pouczająca lekcja w kinie.

Apel o bezpieczeństwie

19 października odbył się apel dla klas 1- 3 na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z klasy I A  oraz z klasy III D zaprezentowali część artystyczną: wiersze i piosenki o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy omawiali zasady ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, unikania niebezpieczeństw oraz zasad korzystania przez dzieci z dostępnych powszechnie pojazdów takich jak rower czy hulajnoga.

Wyjście do kina klasy III A

Dnia 15.10.2021 r. uczniowie klasy III A uczestniczyli w wielkiej kinowej lekcji przyjaźni i ekologii oglądając film „Ainbo, strażniczka Amazonii”.

Wycieczka klas II A  i II D

Dnia 13 października odbyła się wycieczka klasy II A i II D do Tuchlina Egzotycznego Zoo Kaszuby. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji przyrody, mieli okazję wzbogacenia swojej wiedzy dotyczącej życia i zwyczajów papug, jaszczurek, największych węży świata, licznych gatunków skorpionów oraz pająków. Uczniowie pod opieką przewodnika obejrzeli zwierzaki, dowiedzieli się wielu ciekawostek na ich temat, mogli dotknąć i zrobić zdjęcia z wybranymi okazami. Olbrzymią atrakcją dla uczniów była rozgadana papuga Ara Ararauna, czy roztańczona papuga Kakadu-Didżej. Dużą atrakcją okazała się zagroda z królikami i świnkami morskimi, które dzieci mogły pogłaskać i nakarmić. Uczniowie mieli również możliwość nakarmienia papużek nektarem papużki. Ponadto dzieci wzięły udział w pokazie filmu 3 d dotyczącego życia zwierząt morskich. Całość wycieczki uwieńczył zdrowy obiadek w restauracji Ara oraz sklep z pamiątkami i wesołe zabawy na placu zabaw.

Wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku klasa I C

12 października 2021 roku klasa I C odwiedziła Park Ewolucji w Sławutówku. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wykonały wg własnych pomysłów magnesy z dinozaurem. Po spacerze z przewodnikiem ścieżką edukacyjną udały się do batyskafu, gdzie mogły obejrzeć prehistoryczny podwodny świat. Atrakcją była też piramida i przejażdżka na rollercoasterze. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji w Parku Ewolucji i szczęśliwe wróciły do szkoły.

Wycieczka do Gowińskiej Zagrody

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w klasach II

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze poprowadzili zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów klas II. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła ochrony środowiska naturalnego w ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie, ale również bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole, oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

Podczas pogadanki uczniowie utrwalili wiadomości na temat pracy strażnika. Mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów.

Zajęcia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

11 października z okazji Nocy Bibliotek Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprosiła naszych uczniów na seans filmowy pt.„Operacja Człowiek w czerni”. Uczniowie obejrzeli kryminał familijny o parze młodych detektywów. Była to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2m”. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zajęcia ekologiczne w III A

Dnia 05.10.2021 r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Drzewa, uczniowie klasy III A aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, w których trakcie posadzili drzewka na terenie naszej szkoły.

Spotkanie z psem policyjnym w klasie II A

Porządkowanie grobu – paleniska nr 1 w Piaśnicy

Dnia 1 października 2021 grupa świetlicowa z opiekunem panią M. Rompca uporządkowała w Piaśnicy Palenisko nr 1, którym opiekuje się nasza szkoła.

Ślubowanie klas I

29 września 2021 r. w dniu obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyło się ślubowanie uczniów z klas I. Tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Podczas tej uroczystości obecni byli te rodzice uczniów oraz zastępca prezydenta miasta – pan Arkadiusz Kraszkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Liliana Breen.

klasa I a

klasa I b

klasa I c

klasa I d

klasa I e

Sukces ucznia klasy II C

Uczeń klasy II c Filip Bemke został laureatem powiatowego konkursu plastycznego realizowanego w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.
29 września 2021 r. w Gdańsku odbyła się gala wręczenia nagród, w której uczestniczył Filip i odebrał nagrodę wraz z dyplomem.
Filipowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolorowe kanapki w II A

Jesień w II A

Jesienne postacie w I C

Na zajęciach technicznych uczniowie wykonali kasztanowo-żołędziowe ludziki, które ozdobią pokoje dzieci. Podczas zajęć było dużo radości i powstały niezwykle udane prace.

Wycieczka II D i II E

Dnia 20 września odbyła się wycieczka klas II D II E do Loopy’s World w Gdańsku.
Uczniowie brali udział w swobodnych zabawach na terenie Loopy’s. Uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach tematycznych „Zdrowie to podstawa”. Skorzystali również z oferty restauracyjnej, spożywając wspólny posiłek. Dzieci brały również udział w warsztatach tworzenia slime. Dobry nastrój i doskonała zabawa nie opuszczały nikogo. Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

Sprzątanie Świata

Jak co roku klasa II C przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Przedstawienie ekologiczne

14 września 2021 roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły udali się do Filharmonii Kaszubskiej na spektakl ekologiczny „Dusza Lasu”. Spektakl opowiadał o problemach związanych ze śmieciami znajdującymi się  w naszym najbliższym otoczeniu. Mówił także o smogu, odpadach, które znajdujemy w lasach i w otwartej przestrzeni i podpowiadał widzom jak temu zaradzić. Zachęcał też uczniów do segregowania śmieci i zachowań proekologicznych w różnych sytuacjach.