Klasy IV-V

Wycieczka do Dworku Drzewiarza

Dnia 16 września 2022r.klasa VB udała się wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym na wycieczkę do Dworku Drzewiarza w Gościcinie w celu integracji nowego zespołu klasowego.

Wycieczka po Wejherowie

Dnia 15.09.2022 klasa 4e wybrała się na wycieczkę, której celem było poznać historię Wejherowa.

Spotkaliśmy się z Panią Przewodnik pod pomnikiem Jakuba Wejhera. Dzieci poznały historię powstania swojego miasta i dowiedziały się, kto je założył. Następnie udaliśmy się do  Ratusza, gdzie oglądaliśmy niesamowite makiety miasta Wejherowa. „Poznaliśmy” Pana Bolduana i zobaczyliśmy jak wyglądało  Wejherowo 100 lat wcześniej. Następnym punktem wycieczki był Pałac Przebendowskich, gdzie Pani Przewodnik opowiadała dzieciom różne ciekawostki historyczne. Zwiedziliśmy 4 pierwsze kapliczki Kalwarii Wejherowskiej oraz podziemia Klasztoru. Wycieczka zakończyła się zakupieniem słodkości i podsumowaniem naszej pierwszej wspólnej przygody.

Wychowawca Anna Dawidowska