Klasy IV-VI

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Cała prawda o czytaniu”

Bardzo dziękujemy za wszystkie prace dostarczone do biblioteki. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Agata Malinowska kl.6a (wiersz „Przygoda z książką”)

II miejsce Igor Bittner kl.4e (wiersz „Kiedy smutno Ci i źle”)

III miejsce Sebastian Brodzisz kl.5a    (wiersz „Cała prawda o czytaniu książek”)

Wyróżnienia:

1. Amelia Gierszewska kl.4e (wiersz „Uczniu miły”)
  2. Barbara Formella kl.5c (wiersz „Smuteczek bez książeczek”)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Beata Fokcińska, Aleksandra Kosmala

Wyniki konkursu „Moje miasto  Wejherowo”

Dziękujemy wszystkim uczniom klas 4 i 5 za tak liczny udział w konkursie „Moje miasto Wejherowo”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Wejherowie, historii miasta, zabytkach, atrakcjach turystycznych oraz postaciach związanych z naszym miastem, zachęcanie uczniów do czytania i czerpania wiedzy z różnych źródeł informacji oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Zadanie konkursowe – stworzenie lapbooka z użyciem dowolnych technik. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac.

Byliśmy mile zaskoczeni  Waszą pomysłowością, kreatywnością i wkładem pracy. Mamy nadzieję, że polubiliście tworzenie lapbooków i jeszcze kiedyś wykorzystacie ten sposób segregowania i przedstawiania informacji. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem. Po burzliwych obradach przyznaliśmy następujące miejsca:

I miejsce: Martyna Reszke kl. V d

II miejsce: Krystian Rosołowski kl. VI c

III miejsce: Agata Eremus kl. V c

Wyróżnienia:

Liliana Bemke kl. IV a

Patrycja Woźniak kl. IV a

Dawid Baranowski kl. IV a

Filip Dominik kl. IV c

Julia Grabda kl. IV c

Zuzia Sokołowska kl. IV c

Molly Breen kl. IV c

Michał Klank kl. V c

Zofia Żak kl. V d

Krzysztof Lietzau kl. V d

Zwycięzcom gratulujemy!

Beata Hinc, Katarzyna Kowalewska

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym

W dniu 16.11.2021r odbyły się w Rumi Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców następującym składzie:

Dziewczęta rocznik 2009 i młodsze reprezentowały:

BURCHARDT ALEKSANDRA, ORZECHOWSKA HANNA, GORCZYCA LAURA, które zajęły  II miejsce

Chłopcy rocznik 2009 i młodsi w składzie:

KRASZKIEWICZ SZYMON, KUŁAKOWSKI OLIWIER  – V miejsce

Opiekun drużyn – Jacek Rohde

Wieczór Niepodległości

Tradycyjnie w naszej szkole w przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas piątych pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem (Dyrekcja szkoły, Uczniowie i Rodzice)  4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas montażu słowno-muzycznego każda klasa odśpiewała jedną pieśń patriotyczną. W repertuarze znalazły się: Marsz Pierwszej Brygady, Szara Piechota, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie. Wieczornicę  zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty”.

To był bardzo piękny wieczór, który wprowadził nas w podniosły nastrój świętowania jednego z najważniejszych dni w historii naszego narodu.

Straszne przebranie

klasy I-VI

Uczniowie szkoły pamiętają.

Uczniowie klas 5 i 6 upamiętnili nekropolię znajdującą się w lesie.

Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Powiatowych Drużynowych Zawodach Szachowych

W dniu 05.10.2021r odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Powiatowych Drużynowych Zawodach Szachowych.

W Igrzyskach Dzieci rocznik 2009 i młodsze Naszą Szkołę reprezentowali: LEMIECH DOMINIKA, CICHY OLGIERD, KRUK TYMON, NAGEL SZYMON, MAKSYMIUK MATEUSZ – III miejsce

Mistrzostwa Dzieci  i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych

W dniu 30.09.2021r odbyły się Mistrzostwa Dzieci  i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

W Igrzyskach dziewcząt rocznik 2009 i młodsze naszą szkołę reprezentowały: DYDERSKA PATRYCJA, GOŁĄBEK POLA, KRZEBIETKE AGATA, KUCHANNA ZUZANNA, KUDYN ALEKSANDRA, KWIATKOWSKA KAJA, WOHS WIKTORIA  – IV miejsce

W Igrzyskach młodzieży rocznik 2008 i 2007

Dziewczęta: BARCZ MAJA, GRZONA ZOFIA, KLAHS DOROTA, KONKOL OLIWIA, NALEPA PATRYCJA, SĄDEJ ZOFIA, STOBBA AGNIESZKA – III miejsce

Chłopcy w składzie: GOJKE KEWIN, JEZIÓRSKI SZYMON, KONKOL JAKUB, OKRÓJ NATAN, PACZUL FILIP, PTACH GRACJAN, ŚWIOSTEK MICHAŁ – III miejsce

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH DO SZYMBARKU

Uczniowie klas szóstych odwiedzili 30 września 2021 r. Szymbark. Czekało na nich sporo atrakcji.

Dzień rozpoczęli od wypieku chleba w prawdziwym piecu opalanym drewnem. Jak tylko chleb wyrósł po okolicy zaczął rozchodzić się niesamowity zapach pieczywa. Następnie uczniowie odbyli przejażdżkę wozami drabiniastymi do Wieżycy, a tam wspięli się na najwyższy szczyt Kaszub i wieżę widokową, na którą prowadzą 182 stopnie.

Po powrocie do Szymbarku obejrzeli najdłuższą deskę na świecie. Wyśpiewali nuty kaszubskie i poznali znaczenie symboli i barw związanych z naszym regionem. Uczniowie zwiedzili cały skansen, a potem upiekli kiełbaski na ognisku.

Zadowoleni i wyposażeni w doskonale wypieczone chlebki wrócili do Wejherowa.

Dzień Patrona Szkoły klasy IV-VI

„Marsz, marsz, Dąbrowski,

Z ziemi włoskiej do Polski.

Za twoim przewodem

Złączym się z narodem.”

To właśnie tymi słowami generał Józef Wybicki – patron naszej szkoły –

zachęcił żołnierzy Legionów Polskich do walki o ojczyznę.

Polska była wówczas pod zaborami, zniknęła z mapy Europy na 123 lata.
Wielu Polaków walczyło o Polskę oraz o naszą niepodległość.

Józef Wybicki ułożył słowa do popularnej melodii. W ten sposób Pieśń Legionów Polskich zwana obecnie „Mazurkiem Dąbrowskiego” stała się hymnem narodowym w 1927 r.

Dzień Patrona Szkoły to ważny dzień dla każdego ucznia i nauczyciela naszej szkoły. Uczniowie pełnili honorowe warty oraz uczestniczyli w apelu poświęconym Józefowi Wybickiemu, który przygotowali uczniowie z klas IVA i VIB pod czujnym okiem pań: Lucyny Bieszke, Aleksandry Kosmali  i Beaty Fokcińskiej.

A słowa hymnu szkoły jasno wskazują kolejnym, nowym pokoleniom czym mają się kierować w swoim życiu: „… żyć jak Wybicki – naszym marzeniem”.