Sukces uczennic języka kaszubskiego

Dnia 12 maja br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie odbył się Powiatowy 51 Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”. W konkursie brali udział przedstawiciele szkół, którzy wygrali podczas eliminacji gminnych. W każdej kategorii uczestnicy konkursu recytowali wiersz i prozę w języku kaszubskim. Jury podsumowując występy uczestników zwróciło uwagę na bardzo wysoki i wyrównany poziom. Dodało również, jak cenne jest, że każdego roku konkurs gromadzi tak wielu uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Żmich, która w kategorii klas IV-VI zajęła I miejsce i Pola Gołąbek, która w kategorii klas VII-VII zdobyła wyróżnienie. Zofia Żmich będzie reprezentowała nasz powiat i szkołę podczas finału wojewódzkiego w Chmielnie. Serdecznie gratulujemy!