Sukces uczniów języka kaszubskiego

9 maja 2019 roku Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zorganizowało w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Miejskie Eliminacje 48 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”.

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także pielęgnowanie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

Komisja Konkursowa eliminacji miejskich po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody i wyróżnienia w 4 kategoriach: przedszkolnej, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI i uczniów klas VII-VIII oraz gimnazjum i liceum. Komisja konkursowa podkreśliła, że wszyscy recytatorzy wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością tekstu, ale również ogromną wrażliwością na urodę literatury kaszubskiej. Ciepłe słowa jurorzy skierowali również do nauczycieli, którzy zadali sobie tyle trudu, by przygotować swoich wychowanków do konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Osoby, które zajęły I i II miejsce w danej kategorii będą reprezentowały Wejherowo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 16 maja 2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Żmich i Alicja Jarząbek z klasy I C,   Pola Gołąbek, Nadia Pranga z klasy IV A.

Zofia Żmich kategoria I-III – I miejsce /zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych/.

Alicja Jarząbek kategoria I-III – wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy powodzenia.