Tydzień bibliotek

Od 8 do 15 maja 2022r. obchodzimy Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem  Biblioteka –
– świat w
jednym miejscu”. Akcja ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania wszystkich literaturą.

Na apelu z tej okazji uczniowie  klasy Vd pod kierunkiem pani Beaty Fokcińskiej i pani Aleksandry Kosmali przedstawili inscenizację Sąd nad książką. Swoimi umiejętnościami aktorskimi wykazały się również uczennice klasy I d.

Po długiej i burzliwej rozprawie – przesłuchaniu świadków obrony i oskarżenia – sędzia ogłosił:

–  książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia;

– książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając;

–  z czytania nie wolno zrezygnować!

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

CAŁA PRAWDA O CZYTANIU

Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza, opowiadania, eseju na temat czytelnictwa, książki, biblioteki itp.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Agata Malinowska kl.6a (wiersz „Przygoda z książką”)

Igor Bittner kl.4e (wiersz „Kiedy smutno Ci i źle”)

Sebastian Brodzisz kl.5a (wiersz „Cała prawda o czytaniu książek”)

Wyróżnienia:

1.Amelia Gierszewska kl.4e (wiersz „Uczniu miły”)

2.Barbara Formella kl.5c (wiersz „Smuteczek bez książeczek”)