Udział w finale konkursu „ZBRODNIA PIAŚNICKA – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”

W tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do zorganizowanego przez Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych konkursu „ZBRODNIA PIAŚNICKA – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”.  Był to konkurs dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego

Celem konkursu było m.in. upamiętnienie i uczczenie pamięci zamordowanych w lasach Piaśnickich. W tym roku przypada 80 rocznica zbrodni w Lasach Piaśnickich.

Konkurs rozgrywano w trzech kategoriach: plakat, wiersz i prezentacja multimedialna. Do konkursu przystąpiły 34 szkoły. Nadesłano 135 prac. W kategorii plakat dla szkoły podstawowej komisja oceniała 35 plakatów.

Naszą szkołę w kategorii plakat reprezentowały uczennice z klasy 8e: Amelia Pasieka i Maria Szweda, które uczestniczyły uroczystym rozstrzygnięciu konkursu dnia 15.11.2019 r. Uczennice otrzymały dyplomy za udział i nagrody książkowe.