W świecie filmu

Różnorodność gatunków filmowych większość widzów rozpoznaje instynktownie, ale żeby być pewnym swoich filmowych wyborów uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wzięli udział w lekcji w kinie. Tematem spotkania w Multikinie w Rumi były gatunki filmowe, a dokładniej rzecz ujmując, podstawowe kryteria, jak treść filmu, technika jego realizacji czy też zamierzone wrażenie, jakie utwór ma wywrzeć ma na widzach. Po lekcji odbyła się projekcja filmu pt. BFG: Bardzo Fajny Gigant będący wzruszającą opowieścią o małej Sophie cierpiącej na bezsenność. Film wyreżyserował  Steven Spielberg. Po seansie część wychowawców wraz ze swoimi klasami udała się do Mc Donalda, gdzie uczniowie z zaskakującą odpowiedzialnością wybierali dania nie pomijając tych zdrowych elementów posiłku, czyli  warzyw i owoców.