Warsztaty z robotyki

29  i 30 stycznia 2020 r. gościliśmy w szkole specjalistów w dziedzinie robotyki. Młodzi ludzie w każdej klasie przeprowadzili krótkie zajęcia, wyjaśniające, czym w ogóle jest robotyka.  Uczniowie dowiedzieli się, że chodzi o programowanie i budowanie robotów ze specjalnie do tego przystosowanych klocków. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że prowadzący prezentowali skonstruowane przez siebie  roboty, które wykonywały różne polecenia.

Celem lekcji – prezentacji było zainteresowanie uczniów tematyką i zachęcenie do udziału w zajęciach pozalekcyjnych, na których buduje się i programuje roboty. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię i ćwiczą logiczne myślenie.  Podczas zabawy dzieci poznają zagadnienia z mechaniki, fizyki i matematyki. Jest to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, a być może nawet przygotowanie do przyszłego zawodu.