Wieczór patriotyczny

Dnia 9 listopada 2022r. o godz. 17.30 odbył się w  SP9  wieczór patriotyczny z okazji „Święta Niepodległości” . Został przygotowany przez uczniów kl.5 i dedykowany zaproszonym na imprezę rodzicom. Wśród gości, których powitała wicedyrektor pani Anna  Wróblewska, pojawili się: zastępca prezydenta miasta pan Arkadiusz Kraszkiewicz oraz radna pani Justyna Ostrowska, a także  przewodnicząca Rady Rodziców pani L. Breen. Uczniowie fenomenalnie zaprezentowali się w programie historyczno-poetyckim (autorstwa pani I. Buczyło-Sikora)  przeplatanym tradycyjnymi pieśniami Legionistów. Nie zabrakło też ciekawych scenek teatralnych oraz tańca flagi w wykonaniu uczennic z  kl. 6 i 7 pod kierunkiem pani B. Pawłowicz.  Największe wrażenie na widzach zrobiły głośno i z entuzjazmem  odśpiewane przez uczniów pieśni żołnierskie pod kierunkiem  pani A. Janus. Do organizacji imprezy bardzo zaangażowali się także wychowawcy klas piątych pań: H. Urban, B. Patock-Myszewska, Agnieszka Karda, Katarzyna Westa. Dekorację sali  wykonała pani B. Hinc, podkreślając niezwykły nastrój uroczystości, która bez wątpienia podobała się zarówno widzom jak i uczniom. Była  to niezwykła lekcja historii dla wszystkich uczestników.