Wycieczka grupy 0c

20 listopada 2019r grupa 0c wybrała się na bardzo ciekawą i pełną wrażeń  wycieczkę.

Pierwszym miejscem wycieczki był sklep Leroy Merlin w Rumi. Dzieci wcieliły się w pracowników sklepu i wzięły udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki”. Atrakcją dla najmłodszych  było zwiedzenie sklepu, sadzenie kwiatów, które dzieci otrzymały do domu. Na zakończenie wszyscy  otrzymali  słodki upominek.

Drugim  etapem wycieczki była Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.  Tam dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w sali o tajemniczo brzmiącej nazwie „Ognik”. Celem zajęć było upowszechnienie wśród dzieci bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarowego. Dzieci zobaczyły także różne wozy strażackie i ich wyposażenie.  Cel  wycieczki został osiągnięty. A oprócz tego, po wycieczce większość z naszych wycieczkowiczów postanowiła zostać w przyszłości strażakami.  Na zakończenie dzieci dostały piękne plany lekcji z super wozem strażackim.