Wycieczka klas III A i III B do Tuchlina

Dnia 17.10 2019 r. odbyła się wycieczka autokarowa klas III A i III B do Tuchlina – Parku Edukacyjnego Zoo Egzotycznego Kaszuby.

Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obejrzeliśmy kilkadziesiąt  egzotycznych gatunków zwierząt, obejrzeliśmy film w  nowoczesnym kinie 3D. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, a nawet dotykaliśmy i zrobiliśmy sobie zdjęcia z wybranymi okazami.

Widzieliśmy egzotyczne papugi – rozgadaną Arę Ararauna, czy roztańczoną Kakadu – Didżeja, niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata – Pytony Siatkowe, a także przyprawiające o gęsią skórkę liczne gatunki skorpionów oraz pająków. Dużą atrakcją była  także zagroda z królikami i świnkami morskimi, które można było pogłaskać i nakarmić. W papugarni nakarmiliśmy nektarem papużki – Lorysy Górskie. Wycieczka była bardzo udana.