Wyjście do Filharmonii Kaszubskiej na balet „Kopciuszek – komedia fantastyczna w 2 aktach”

5 i 6  grudnia 2019 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych wybrali się do pobliskiej Filharmonii Kaszubskiej  na baletową wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze. Była  to opowieść o skromności i pysze, szlachetności i prostactwie, nagrodzie i karze, opowiedziana w języku tańca klasycznego, gestu i muzyki. Dzieci urzekła w niej nie tylko bajkowa atmosfera, wyrazista choreografia, czytelne przesłanie moralne, ale przede wszystkim wspaniała muzyka, współtworząca urokliwy, baśniowy klimat. Jej melodyjność, bogactwo stylistycznych nawiązań do tańców i rosyjskiej muzyki pozostawia niezapomniane wrażenie.