XV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Wielki sukces naszych uczniów!

Dnia 10 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV  Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Celem konkursu jest:  promocja talentów dzieci i młodzieży, ukazywanie piękna i wartości kultury kaszubskiej,  wzbudzenie zainteresowania uczniów kaszubską pieśnią bożonarodzeniową oraz popularyzowanie nowych utworów kaszubskich.

W tym roku swoje talenty zaprezentowało łącznie 236 uczestników , w tym 37 solistów i 23 zespoły ze szkół z całych Kaszub.

Wykonawcy zmierzyli się w pięciu kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym oraz grupy ,,O”, klas I – III, IV – VI, VII – VIII oraz uczniowie szkół średnich. Uczestnicy wykonywali dwie pieśni. Jedną pieśń śpiewali a ´cappella, natomiast drugą z podkładem muzycznym. Artystów oceniało jury w składzie : dr Tomasz Fopke, dr hab. Witosława Frankowska, ks. dr hab. Robert Kaczorowski, Aleksandra Perz radna gminy Szemud oraz Jerzy Stachurski kompozytor, poeta, dziennikarz, pedagog.  Naszych uczniów przygotowały panie: Aleksandra Janus i  Halina Groth.

Wyniki konkursu:

Kategoria: klasy I-III SP
Soliści:
Iga Żuchlińska – I MIEJSCE

Zespoły:
Zespół „Kaszëbsczé Krôsniãta – I MIEJSCE

Kategoria: klasy IV-VI SP
Soliści:
Krzysztof Kołodziej – II MIEJSCE

Zespoły:
Zespół „Kaszëbsczé Gwiôzdë” – I MIEJSCE

Kategoria: klasy VII i VIII SP
Zespoły:
Zespół wokalny – I MIEJSCE

Grand Prix czyli Puchar Prezesa Rady Chórów Kaszubskich na XV  Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej otrzymały zespoły wokalne  z naszej „Dziewiątki”.

GRATULUJEMY!!!