Zajęcia z EDUFUN kl. I c

13 maja  2019 roku klasa I C   wzięła udział w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach prowadzonych przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy z Gdyni pt.: „Glicerynowe mydełko”.

Warsztaty mydlarskie dla dzieci to okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakimi są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości.

Z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia? Co należy do niego dodać aby miało piękny zapach i kolor? Dzieci samodzielnie stworzyły kolorowe i pachnące mydełka w kształcie różyczki,  o bajecznych zapachach jak np. guma balonowa czy tutti frutti.

Zajęcia mydlarskie wpływają na rozwój wyobraźni oraz zmysłu estetycznego, uczą jak łączyć ze sobą kolory oraz tworzyć przyjemne kompozycje zapachowe. Jest to nie tylko doskonała zabawa, ale także mini lekcja chemii. Co równie ważne, własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to oryginalny pomysł na prezent z okazji: Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, czy też innych świąt.