Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

Kiedy rozpoczynaliśmy rok szkolny 2019-2020 nikt nie przypuszczał, że będzie to tak dziwny i nieoczekiwany czas. Z powodu epidemii coronavirusa w marcu 2020 zostały zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach, a niedługo potem przeszliśmy na zdalne nauczanie.
Nikt nie wiedział, czy w ogóle zobaczymy się w murach naszej szkoły przed wakacjami. Szkoła tęskniła za uczniami, uczniowie za szkołą, aż wreszcie nadszedł koniec roku. Koniec nauki. Koniec długich godzin przed komputerem. Czas pożegnań, a potem wakacje, choć inne niż dotychczas.

W piątek 26 czerwca 2020 r. w szkolnej auli odbyło się pożegnanie klas ósmych. Z powodu epidemii każda klasa miała osobną uroczystość, podczas której wicedyrektor szkoły, pani Anna Wróblewska, odczytała przemówienie dyrektora – pani Olgi Tomaszewskiej. Wręczono świadectwa, wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i w różnorodnych konkursach, młodszym koleżankom i kolegom przekazano sztandar szkoły. Na koniec wicedyrektor, pan Wojciech Kurowski, przypomniał uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji i życzył sukcesów na kolejnym etapie  ich życia.

W piątek swoje świadectwa i wyróżnienia odebrali też uczniowie klas szóstych i siódmych. Oni również mieli kameralne spotkania – każda klasa osobno.

No i zaczynamy wakacje. Będziemy wypoczywać pełni nadziei, że we wrześniu zobaczymy się w murach naszej szkoły, a wirtualna rzeczywistość będzie tylko miłym urozmaiceniem naszego życia.