Żyję zdrowo, na sportowo – przy okazji zwiedzam Świat

14 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji programowej: „ Żyję zdrowo, na sportowo – przy okazji zwiedzam Świat”.

Celem przewodnim innowacji jest wdrażanie do aktywnego, świadomego wypoczynku poprzez wzbogacenie programu nauczania w treści szeroko pojętej turystyki i rekreacji ruchowej. Umożliwienie uczniom uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej.

Pomimo brzydkiej pogody uczniowie nas nie zawiedli i z uśmiechem stawili się z rowerami na zbiórce.

Pierwszą trasę pokonaliśmy do placu gier i zabaw przy osiedlu Fenikowskiego.

Tam po krótkiej przerwie na posiłek ruszyliśmy zapoznać się z okoliczną zielenią. Po instruktarzu Pani Bożenki staraliśmy się rozpoznać drzewa na podstawie liści i owoców. Dowiedzieliśmy się również skąd wzięły się góry na pomorzu.

Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną.

Oto podsumowanie naszego wyjazdu w liczbach:

14.10.2017 Trasa 1,

Os. Fenikowskiego

Dystans 17,92 km
Czas jazdy (łącznie) 1h 59min 20 sek.
Spalone kalorie 613
Maks. prędkość 25.23 km/h