Żywa lekcja historii

Od ponad 15 lat  teatr Historyczny ” Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” założony przez Krzysztofa Góreckiego w 1996 roku skupia ludzi zafascynowanych historią. Teatr .specjalizuje się w ofercie edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Prowadzone na terenie całego kraju Żywe Lekcje Historii,  łączą zabawę z wiedzą.

„Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego. Pozwala   uczniom  zrozumieć wspólne korzenie europejskie. To przede wszystkim zaznajomienie  młodych ludzi z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym.

W tym roku grupa przedstawiła nam lekcje pod nazwą” Długi wiek XIX” ukazując  zawiłe losy Polski od Insurekcji Kościuszkowskiej do Powstania Styczniowego.

[/su_custom_gallery]