Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas VI-VII

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w budynku na Sobieskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas VI-VII.

Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju w tych trudnych czasach.  Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Zwrócono uwagę na fakt, iż wolność nie jest nam dana na zawsze. Uczniowie klasy VI d recytowali wiersze  i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Apel przygotowały: Iwona Damaszke i Beata Fokcińska.